Doha co zobaczyć

Wiele osób decyduje się na spędzanie swojego dwutygodniowego urlopu nie w Polsce, a za granicą. Jedni wolą bardziej, a inni mniej gorące kraje. To zrozumiałe. Każdy lubi coś innego. Niektórzy wolą pustynie, a inni góry. Każdy kraj ma do zaoferowanie inne atrakcje. To dobrze, gdyż dzięki temu wyróżniają się spośród innych. Każdy turysta jeździ tam, gdzie mu odpowiada. Bardzo popularnym miejscem, które jest często odwiedzane przez ludzi jest oczywiście Katar. Dokładniej mówiąc chodzi o Doha. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić odpowiedź na zagadnienie jakim jest Doha co zobaczyć. Ten tekst jest wskazany dla osób, które jeszcze nigdy nie były w tym miejscu, a chcieliby je zobaczyć.  Dlatego warto zapoznać się z treścią.

Doha co zobaczyć?

Zanim jednak przejdziemy do opisywania najpopularniejszych atrakcji w mieście, warto napisać co to za miejsce  i gdzie leży. Dlatego też Doha to nic innego jak największe miasto Kataru. Jest także jego stolicą. Leży na wschodnim wybrzeżu półwyspu Katar, w zatoce Perskiej. Jego powierzchnia to 132 kilometry kwadratowe. Przejdźmy zatem do najpopularniejszych atrakcji w Doha. Można zaliczyć do nich między innymi:

  1. Muzeum Narodowe Kataru – Jest to bardzo duży i piękny budynek, który składa się licznych spodków, dzięki czemu dla wielu osób przypomina różę pustyni.
  2. Muzeum Sztuki Islamskiej – Jest to równie bardzo ładny budynek, który składa się z licznych prostopadłościanów, które ułożone są na sobie niczym klocki w dziecinnej zabawie.
  3. Skyline Doha w parku MIA Park – To bardzo popularne miejsce, a dokładniej teren zielony w Doha. To właśnie tutaj rozciąga się bardzo piękny, zapierający dech w piersiach widok.
  4. Nadmorska Promenada – To bardzo długa, bo ciągnąca się na ponad 7 kilometrów nadmorska promenada , która położona  jest wzdłuż zatoki Doha.
  5. Souk Waqif – główny bazar w mieście – To bardzo popularny w tym mieście targ, gdzie można kupić zarówno zwierzęta, jak i regionalne materiały czy też przyprawy.
  6. The Pearl Qatar i Qanat Quartier, czyli wenecja w Doha –Jest to sztucznie usypana wyspa, gdzie można zamieszkać z przepięknym widokiem. Jej piękne i kolorowe budynki przypominają włoską Wenecję. Jednak tutaj jest zdecydowanie czyściej.
  7. West Bay i Sheraton Park – To nic innego jak popularna dzielnica biznesowa, gdzie można podziwiać dużą liczbę drapaczy chmur.
  8. Fenar -Jest to Meczet, który słynie z tego, iż  ma bardzo charakterystyczny, piękny, niespotykany kształt minaretu. Wygląda niczym zawinięty ślimak, a w nocy jest dodatkowo pięknie podświetlony.