Park z tulipanami w Holandii

Na pewno każdy wie, że za granicą jest bardzo dużo państw, które zdecydowanie warto odwiedzić. Każde z nich słynie z czegoś innego. To w sumie dobrze, gdyż w ten sposób są w stanie się wyróżnić. A jak to wygląda w przypadku Holandii? Jest to piękny kraj o którym będzie można przeczytać w niniejszym artykule. Jeśli zatem ktoś planuje wycieczkę właśnie do Holandii, to warto, aby przed wyjazdem zapoznał się  z tym tekstem. Będzie można dowiedzieć się dokładnie czym jest park tulipany Holandia. To piękne miejsce. Jedyne w swoim rodzaju.

Park tulipany Holandia

Czy ktoś w ogóle słyszał o takim miejscu jak park kwiatowy w Holandii? Pewnie nie. Chociaż każdy powinien słyszeć, że Holandia właśnie słynie z pięknych parków kwiatowych i dywanów, które są właśnie z nich  wykonywane. Warto zaznaczyć, iż najpopularniejszym Parkiem jest oczywiście Keukenhof Holandia. Można śmiało stwierdzić, iż jest to największy park kwiatowy, jaki możemy spotkać na świecie. Tym bardziej warto go zobaczyć na żywo. Szczególnie jest to polecane dla osób, które kochają kwiaty, a dokładniej tulipany. Czemu jest taki popularny? Mało kto wie, że znajduje się w nim już około  7 milionów kwiatów, które są sadzone tylko ręcznie. Większość z nich stanowią oczywiście tulipany, gdyż to właśnie te kwiaty są chyba najbardziej popularne w tym kraju. Sezon trwa 2 miesiące i w ciągu tego czasu to miejsce jest w stanie odwiedzić nawet  milion turystów. Więc musimy być przygotowani na tłumy ludzi. To także  największy ogród z kwitnącymi roślinami cebulowymi. Gdzie można go zobaczyć? Znajduje się w Holandii, a dokładniej w miejscowości Lisse. To jest miejscowość pomiędzy Hagą i Amsterdamem.

Jeśli ktoś chce odwiedzić to miejsce, ale nie szczególnie interesują go kwiaty, to mamy dla takich osób bardzo dobrą wiadomość. Otóż w tym ogrodzie można znaleźć wiele innych, równie ciekawych atrakcji. Chodzi tutaj między innymi o  zwierzęta w zagrodach, takie jak małe świnki, kozy, są też klatki z papugami. Bardzo ciekawe w tym parku jest także to, iż co roku ma on inny, nowy temat przewodni. Jakiś czas temu tematem był oczywiście Fryderyk Chopin. Dlatego jeśli chcemy wracać w to miejsce co roku, to możemy być pewni, że za każdym razem będziemy podziwiać coś innego. Ale to dobrze. Ten sam wystrój szybko by się znudził.

Dodatkowo w budynkach, które znajdują się na terenie parku można spotkać wiele ciekawostek. Mowa tutaj między innymi o karecie z figurą konia, starych autach i wiele innych elementów, które dodatkowo są ozdobione kwiatami. Fajne jest to, iż w Holandii można podziwiać wiatraki. Na terenie parku kwiatowego jest jeden, na który można oczywiście wejść i podziwiać okolicę z balkonu widokowego. Dla osób, które uwielbiają pływać mamy fajną atrakcję. Mianowicie jest nią rejs łódką po kanałach które przecinają te piękne pola kwiatowe. Bilet można zakupić w parku.