Bieszczadzkie atrakcje: Ustrzyki Dolne

Wypoczynek w Bieszczadach może się dla każdego z nas okazać wyjątkową przygodą. W tych górach nie brak przecież miejsc, które zachwycają swym dzikim charakterem oraz interesującą historią. Gdzie warto się wybrać? Jednym z ciekawszych miejsc w tej części kraju są Ustrzyki Dolne. Dlaczego warto postawić na wczasy w rejonie tego miasta?

Bo Ustrzyki dolne to rewelacyjny punkt wypadowy w Bieszczady oraz miejscowość, która sama w sobie jest atrakcyjnym miejscem wypoczynku. Dobre zagospodarowanie sprawia, że tanie noclegi można tu znaleźć o każdej porze roku, a liczne atrakcje zapewniają gościom dobrą zabawę. Ustrzyki Dolne to idealne miejsce na wczasy dla narciarzy oraz dla tych, którzy kochają piesze wycieczki. To również miejsce, które docenią miłośnicy historii oraz zabytków. Co można tutaj zobaczyć? Dawna synagoga, grekokatolicka cerkiew oraz pochodzący z początków XX wieku kościół, będący ważnym bieszczadzkim sanktuarium – oto obiekty sakralne, którym turyści odwiedzający Bieszczady chętnie poświęcają swój czas. W czasie pobytu w tym pięknym mieście warto też wybrać się z wizytą na teren cmentarza żydowskiego. Kto chce lepiej przygotować się do wycieczki po górach, ten koniecznie powinien odwiedzić jedną z najważniejszych placówek muzealnych w tej części kraju.

To Muzeum Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w którym można zdobyć wiele cennych informacji na temat przyrodniczego bogactwa tych gór. Z kulturą ludową można się z kolei zapoznać z tak ciekawym miejscu, jakim jest Muzeum Młynarstwa i Wsi. Jest ono jedną z największych atrakcji turystycznych w Ustrzykach Dolnych, nic więc dziwnego, że turyści chętnie zaglądają do tej placówki.