Co warto zwiedzić w Bydgoszczy?

Na pewno każdy mieszkaniec Polski wie, iż w naszym pięknym kraju jest naprawdę wiele ciekawych i pięknych miejscowości, które warto odwiedzić. Chociaż raz w życiu. Do takich miast zdecydowanie można zaliczyć między innymi Bydgoszcz. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić zagadnienie Bydgoszcz co warto zwiedzić. Dlatego osoby, które mają w planach zwiedzenie tego miejsca, warto, aby zapoznały się z treścią tego artykułu.

Bydgoszcz co warto zwiedzić?

Zanim jednak przejdziemy do omówienia najciekawszych atrakcji i zabytków to warto najpierw przedstawić gdzie leży Bydgoszcz. Otóż jest to miasto, które położone jest w województwie kujawsko- pomorskim, w północnej Polsce. Jest siedzibą wojewody. Jest także największym miastem w województwie. Niestety jest to miasto bardzo niedocenione i mało popularne. Jednak na pewno trzeba dodać, iż jest miastem studenckim. Mimo wszystko nie przyciąga ona tyle turystów co na przykład Toruń, Warszawa czy Kraków. Jednak można to zmienić. Wszystko dlatego, że posiada ona dość ciekawą architekturę, bogatą kulturę muzyczną czy też rzeźby. Co zatem warto zwiedzić w tym mieście? Otóż do najważniejszych zabytków zaliczamy przede wszystkim:

  1. Posąg Łuczniczki – Jest to figura, która powstała w okolicach XVIII wieku. Jest uznawana za symbol miasta, który znajduje się w bydgoskim parku Jana Kochanowskiego, naprzeciwko Teatru Polskiego.
  2. Katedra św. Marcina i Mikołaja – To przepiękny kościół, który został zbudowany w XV wieku. Jest to gotyckie sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości.
  3. Zabytkowa wieża ciśnień – Powstała ona w 1900 roku. Jest neogotycką budowlą i ma 45 metrów wysokości.
  4. Ulica Augusta Cieszkowskiego – To miejsce uważane jest za najbardziej klimatyczne w Bydgoszczy, gdzie można znaleźć piękne i stare kamienice, które oddają charakter „bydgoskiej secesji” z okresu schyłku epoki.
  5. Fontanna Potop – Warto wspomnieć, że przedstawia ona scenę biblijnego potopu, w której życie tracą ludzie i zwierzęta, dla których brakło miejsca na arce. Jest ona wysoka, gdyż ma 6 metrów wysokości i waży aż 9 ton.
  6. Pałacyk Lloyda – Powstał on w drugiej połowie XIX wieku.
  7. Opera Nova – Jest bardzo popularną atrakcją w Bydgoszczy. Jest to nic innego jak teatr operowy, który został założony w 1956 roku.
  8. Mostek Zakochanych – Znajduje się nad rzeką Brdą. Został oddany do użytku w 2008 roku. Most słynie z tego, że to właśnie w tym miejscu są zawieszane kłódki przez zakochanych.
  9. Wenecja Bydgoska – Jest to nic innego jak ciąg kamienic, które leżą przy ulicach Przyrzecze, Długiej, Wełniany Rynek, Poznańskiej, Świętej Trójcy oraz Czartoryskiego. Słynie z tego, że ma bardzo ładne, kolorowe budynki.
  10. Tramwaj wodny – To także chyba jedna z najpopularniejszych atrakcji w Bydgoszczy.