Jakie są trasy w Karkonoszach?

Ludzie uwielbiają wyjeżdżać w góry. Szczególnie podczas urlopu lub ferii zimowych, gdzie mogą spędzić czas ze swoimi dziećmi. Jednak nie dla każdego takie miejsca są wskazane. Jeśli ktoś nie lubi aktywnie spędzać wolnego czasu czyli chodzić po górach i to różnymi trasami to zdecydowanie odradza się takim osobom podróżowanie w górskie miejscowości. Góry trzeba kochać. A prawda jest taka, że da się tam odpocząć i zrelaksować się. Dużo osób wybiera wspinanie się po szczytach, aby zapomnieć o problemach lub pomyśleć nad ich rozwiązaniem. W Polsce mamy kilka fajnych pasm górskich, do których zdecydowanie można zaliczyć między innymi: Tatry, Sudety, Karpaty oraz Karkonosze. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić odpowiedź na zagadnienie: Karkonosze trasy. Na pewno każdy słyszał o takich górach. Jeśli jednak nikt nie słyszał, a chciałby je zobaczyć to zdecydowanie warto, aby zapoznał się z treścią tekstu. Być może kogoś zainspiruje i zachęci i dzięki temu będzie chciał jeździć w góry bardzo często.

Karkonosze trasy

Pewnie większość wie, że Karkonosze są pięknym pasmem górskim, który z pewnością warto zobaczyć, a przede wszystkim zdobyć. Nikt nie będzie żałował, gdyż widoki są naprawdę piękne. W tym paśmie górskim mamy: Śnieżne Kotły (czyli Mały i Wielki), Czarny Kocioł Jagniątkowski, Kocioł Wielkiego Stawu, Kocioł Małego Stawu i Kocioł Łomniczki. W tym miejscu można podziwiać między innymi piękno krajobrazów, łatwo dostępnych szczytów, wodospadów. Dodatkowo warto wspomnieć, iż Karkonosze to nie tylko Śnieżka, Karpacz czy Szklarska Poręba, ale kilometry szlaków upstrzone skałami irozsianymi schroniskami PTTK. Oto lista najciekawszych tras w Karkonoszach, które warto przejść:

  1. Droga Przyjaźni Polsko-Czeskiej – Jest to oczywiście szlak czerwony. Jest to nic innego jak trasa, która idzie dokładnie granicą państw spod Schroniska PTTK na Hali Szrenickiej do Przełęczy Okraj. Warto przejść tym szlakiem. Wszystko dlatego, iż dzięki temu jest okazja do poruszania się samymi szczytami. A to oznacza nieograniczony krajobraz.
  2. Ścieżka nad Reglami – Tutaj występuje szlak zielony. Jest to bardzo ciekawy szlak, ponieważ jest dość łatwy zniewielkimi przewyższeniami. Ponadto z tego szlaku rozpościera się przepiękny widok na Kotlinę Jeleniogórską. Warto to zobaczyć. Widok zapiera dech w piersiach.
  3. Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza – Tutaj mamy szlak czerwony. Nie każdy wie, ale akurat ten szlak uważany jest za jeden znajdłuższych wPolsce. Wszystko przez to, że ma aż 440 km. Dodatkowo warto wspomnieć, iż został poprowadzony przez aż 12 masywów górskich. Przejście całego szlaku od miejscowości Świeradowa-Zdrój aż do Prudnika zajmuje około trzy tygodnie.
  4. Szlak na Śnieżkę z miejscowości Karpacz – Wędrówka odbywa się szlakiem czerwonym. Jest to bardzo urokliwy szlak, z którego rozciągają się przepiękne widoki. Wiadomo, że jest to jeden z najpopularniejszych szlaków i najbardziej tłoczny przez turystów w sezonie letnim.