Ile jest zamków w Polsce?

Bardzo dużo ludzi uwielbia zwiedzać. Nie tylko podczas urlopów, ale także dłuższych weekendów. To dobrze, gdyż w Polsce jest naprawdę bardzo dużo pięknych miejsc o zwiedzenia. A jak są i miejsca to na pewno posiadają one fajne atrakcje i zabytki. Bardzo popularnymi zabytkami są oczywiście Zamki. Nie każdy je lubi, gdyż nie wszystkich ciekawi po prostu historia. Jednak Ci co ją uwielbiają na pewno cieszą się, jak tylko mogą zwiedzać tego typu miejsca. Jednak czy ktoś w ogóle wie ile jest Zamków w Polsce? Pewnie nie. Dlatego warto zapoznać się z niniejszym artykułem. Będzie można tutaj dowiedzieć się wielu ciekawych informacji.

Ile jest zamków w Polsce?  

Na pewno każdy wie, że Zamki zaliczają się do obiektów, które są szczególnie polecane do zwiedzania. Tego typu obiektów w naszym kraju jest naprawdę bardzo dużo. Jednak niestety trzeba zaznaczyć, iż nie wszystkie można zwiedzać. Wszystko dlatego, że spora część z nich należy do rąk prywatnych. Co oznacza, że w ogóle nie ma możliwości wejścia by w całości poznać dany obiekt. Po wielu z nich zostały także niestety tylko różnego rodzaju legendy lub sterta gruzu. Warto dodać, iż te Zamków, które istnieją w okazałej formie i są dostępne dla zwiedzających jest nieco ponad setka. A ogólna liczba wszystkich zamków w Polsce wynosi ponad 400 budowli zamkowych. Przynajmniej chodzi o te, które zostałyzawarte na liście Ministerialnej. Bardzo dużo obiektów w ogóle nie sposób zwiedzić w jednym sezonie. Chodzi o to, że można je zwiedzać o każdej porze roku. Szczególnie poleca się pory poza sezonem, gdzie nie ma tłumów i nikt nam nie przeszkadza w spokojnym ich zwiedzaniu.

Czym w ogóle jest Zamek? To budowle, które budowane były przeważnie w średniowieczu. Ponadto musiała ona mieć możliwość skutecznej obrony. Według źródeł Zamek jest to nic innego jak jakiś zespół budowli czy różnych elementów warownych oraz budynków mieszkalnych, które powiązane są w nic innego jak w zamknięty obwód obronny. Zgodnie z przekazami, powstały w ustroju feudalnym jako ośrodek władzy książęcej. To przede wszystkim siedziba możnowładcy, rycerza lub placówka militarna. Jakie są najpopularniejsze Zamki? Oto lista najbardziej popularnych:

 1. Zamek Krzyżacki w Brodnicy,
 2. Zamek w Bytowie,
 3. Królewski Zamek Będziński,
 4. Zamek Czocha,
 5. Zamek Krzyżacki w Gniewie,
 6. Zamek w Golubiu- Dobrzyniu,
 7. Zamek w Gołuchowie,
 8. Zamek w Krasiczynie,
 9. Zamek Krzyżacki w Malborku,
 10. Zamek w Kwidzynie,
 11. Zamek Królewski w Lublinie,
 12. Zamek w Niedzicy,
 13. Zamek w Ogrodzieńcu,
 14. Zamek w Rabsztynie.