Małopolska co zobaczyć  

Coraz więcej ludzi decyduje się na podróżowanie, nie tylko po Polsce, ale także po krajach Unii Europejskiej czy nawet dalej. Jest to oczywiście sprawa indywidualna. Jedni wolą podróżować w ciepłe kraje, a innym po prostu wystarczą wyjazdy po Polsce. Warto dodać, iż Polska jest naprawdę pięknym krajem, który warto zwiedzić wzdłuż i wszerz. Od morza po góry. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawi odpowiedź na zagadnienie jakim jest małopolska co zobaczyć. Tutaj będzie można dowiedzieć się wiele ciekawych informacji. Szczególnie gdzie warto pojechać i zwiedzić. To dobry artykuł dla osób, które jeszcze nigdy nie były w tym województwie. Zanim jednak ktoś ruszy w podróż, warto zapoznać się z treścią tekstu.

Małopolska co zobaczyć  

Dużo osób zastanawia się co tak naprawdę znajduje się w Małopolsce, co tak przyciąga turystów. Na pewno odnajdą się tutaj zarówno miłośnicy górskich wycieczek jak i historii. Jednak jeśli ktoś chce po prostu pozwiedzać lub odpocząć i dobrze zjeść, także znajdą coś co na pewno ich zainteresuje. Jest tutaj tak dużo atrakcji, że nikt się nie będzie nudzić.

Na pewno bardzo popularną miejscowością w Małopolsce jest Kraków. To właśnie on przyciąga co roku bardzo dużą liczbę turystów, nawet z zagranicy. Oto lista najpopularniejszych atrakcji, jakie warto zobaczyć będąc w Małopolsce:

  1. Kraków – Wiadomo, że do tego miejsca przyciąga historia. W końcu to była także stolica Polski. Popularny jest także Wawel, który jest najczęściej odwiedzanym miejscem w Krakowie.
  2. Bochnia – To miejsce słynie z tego, że znajduje się tam popularna Kopalnia Soli. Jest ona wpisana na listę UNESCO.
  3. Krynica Zdrój – Jest to ciekawe miejsce dlatego, że znajduje się tam największe uzdrowisko w Beskidzie Sądeckim.
  4. Wieliczka –W tym miejscu znajduje się także Kopalnia Soli ,,Wieliczka”. Jest uznawana za najsłynniejszą polską kopalnię na świecie. Wpisana także na listę UNESCO.
  5. Zakopane – To zdecydowanie najpopularniejsze miejsce, szczególnie dla osób, które kochają góry. Tam znajdują się tatry, które przyciągają przez cały rok bardzo dużo turystów.
  6. Ojcowski Park Narodowy – To idealne miejsce dla osób, które uwielbiają przyrodę. To właśnie w tym miejscu znajdziemy słynną Maczugę Herkulesa.
  7. Tatrzański Park Narodowy – Jest najczęściej odwiedzanym Parkiem. Wszystko przez to, iż większość szczytów znajduje się właśnie na jego terenie.
  8. Pustynia Błędowska – To największa pustynia w Polsce.
  9. Zamek Tropsztyn i zaginiony Skarb Inków
  10. Spływ Dunajcem – To popularna atrakcja dla osób, które uwielbiają pływać.