Karpacz i okolice co zwiedzić

Nie od dzisiaj wiadomo, że góry są bardzo popularnym i chyba najczęściej wybieranym miejscem właśnie na spędzanie urlopu. W górach zawsze jest co do zwiedzania. W tym miejscu przede wszystkim spędza się aktywnie czas zdobywając kolejne szczyty. Z roku na rok przybywa w te rejony jeszcze więcej turystów. Dlatego też można zauważyć spore kolejki na szczytach. Bardzo popularnymi miejscowościami górskimi jest Szczyrk czy też Zakopane. A jak to wygląda w przypadku Karpacza? Dużo osób zastanawia się po prostu nad zagadnieniem Karpacz i okolice co zwiedzić. W tym artykule zostaną opisane wszystkie najpopularniejsze atrakcje w tym miejscu. Dlatego jeśli ktoś nie ma jeszcze pomysłu na spędzanie swojego urlopu to warto zapoznać się z treścią tekstu. Być może znajdzie się coś co zainteresuje kogoś i będzie chciał właśnie odwiedzić tą miejscowość.

Karpacz i okolice co zwiedzić  

   Zanim jednak przejdziemy do opisywania atrakcji i zabytków w Karpaczu to na początku warto zastanowić się gdzie w ogóle on leży. Jest to miejscowość, która znajduje się w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. Jest to często odwiedzana miejscowość przez turystów. Jest on położony w sercu Sudetów. Odbywają się w nim różnego rodzaju wycieczki i wyprawy. Jakie są najpopularniejsze atrakcje? Oto lista najczęściej odwiedzanych:

  1. Śnieżka – Jest to najwyższy szczyt Karkonoszy oraz Sudetów. Jego wysokość wynosi 1602 m n. p.m. Warto wspomnieć, iż z jego szczytu roztacza się malownicza panorama na góry. Po naszej, polskiej stronie możemy znaleźćobiekty takie jak: kaplica św. Wawrzyńca, budynek starego obserwatorium meteorologicznego, a także budynek Obserwatorium Wysokogórskiego Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w którym obecna jest również restauracja.
  2. Kościółek Wang – Na pewno każdy wie, że jest on uznawany za najstarszy w Polsce. Powstał on przełomie XVII i XVIII wieku. To nic innego jak ewangelicki kościół parafialny przeniesiony w 1842 roku z miejscowości Vang w Norwegii. Stworzony został z sosnowych bali. Kościół ten jest uznawany za najstarszy w Polsce.
  3. Kolejka linowa na Kopę – Jest to bardzo popularna w tym rejonie kolejka. Działa ona Od 1959 roku w Karpaczu. Położona jest ona na wysokości 1375 m n. p.m. Długość kolejki wynosi 2229 m, a wjazd na górę zajmuje tylko 15-20 minut.
  4. Zamek Chojnik – Jest to piękny zamek, który znajduje się na szczycie 627 metrowej góry Chojnik. Powstał on w latach 50 XIV wieku.
  5. Zapora na Łomnicy – Warto wspomnieć, iż jest ona Zbudowana z granitowych bloków, i ma kształt półkolisty. Jej długość wynosi około 105 metrów. Obecne jest tutaj pięć przelewów. Powstawała ona w latach 1910-15. Do jej powstania przyczyniła się ogromna powódź z 1897 roku.