Jakie są atrakcje dla dzieci w Sandomierzu?

W Polsce jest bardzo dużo ciekawych miejsc, które warto odwiedzać. Leżą one nie tylko nad morzem czy w górach, ale także w innych częściach kraju. Każda miejscowość czy to mała czy duża ma do zaoferowania jakieś atrakcje specjalnie dla dzieci. A jak jest w przypadku Sandomierza? Tego będzie można dowiedzieć się z niniejszego artykułu. To właśnie tutaj zostaną opisane różne atrakcje dla dzieci Sandomierz. Jeśli zatem są osoby, które chciałyby się wybrać w to miejsce, jednak nie wiedzą co ciekawe tam można zobaczyć i zaoferować swoim dzieciom, to zdecydowanie powinny zapoznać się z tym tekstem. Może kogoś on zaciekawi na tyle, że będzie chciał jak najszybciej odwiedzić te miejsca.

Atrakcje dla dzieci Sandomierz

 Zanim jednak przejdziemy do konkretów, warto wspomnieć  gdzie w ogóle leży Sandomierz. Otóż jest to miejscowość, która położona jest w województwie Świętokrzyskim. A dokładniej w powiecie sandomierskim. Położony jest także nad Wisłą, na siedmiu wzgórzach. Warto także dodać, ż miejscowość ta jest usytuowana na Nizinie Nadwiślańskiej i rozciąga się od Wyżyny Sandomierskiej po Równinę Tarnobrzeską. Jakie zatem Sandomierz przewiduje atrakcje typowo dla dzieci? Oto lista kilku najbardziej popularnych miejsc:

  1. Zbrojownia Rycerska Chorągwi Rycerstwa Ziemi Sandomierskiej – Jest to ciekawa lekcja historii i atrakcja, szczególnie dla chłopców. Kto jak był mały nie chciał być kiedykolwiek rycerzem? W tym Muzeum dzieci mogą dotykać i przymierzać wszystko co tylko się da. Po muzeum oprowadza Pan Rycerz, który opowiada o historii z humorem.
  2. Zamek Królewski w Sandomierzu – To w tym miejscu dzisiaj znajduje się Muzeum Okręgowe. To bardzo fajne miejsce dla całych rodzin. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ten starszy i ten młodszy. Można się tutaj bawić z rycerza i księżniczkę.
  3. Podziemna trasa turystyczna – To także ciekawe miejsce dla rodzin z dziećmi. To tutaj właśnie będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek. Znajduje się ona pod Rynkiem Sandomierskim. Mają piękne piwniczne mury.
  4. Rejs statkiem po Wiśle – Chyba nie ma dziecka, które nie ucieszyło by się na wiadomość o rejsie po Wiśle. Można podziwiać miasto od strony wodnej. Z jednej strony można podziwiać Stare Miasto z kościołem Świętego Jakuba, zamkiem, synagogą, a z drugiej Collegium Gostomianum, zamek, katedrę i Dom Długosza.
  5. Mini wyciąg narciarski – Działa on w porze zimowej. Jego działanie jest uzależnione oczywiście od warunków atmosferycznych oraz od grubości pokrywy śnieżnej na stoku.
  6. Kryta Pływalnia „Błękitna Fala” – Jakie dziecko nie lubi pływać? Każdy kocha wodę. Tym bardziej jeśli chodzi o baseny. W tym miejscu można znaleźć duży basen sportowy ale również zjeżdżalnia wodna i mały brodzik dla najmłodszych.