Jakie są fajne miejsca blisko Torunia?

Dużo ludzi wyjeżdża na wakacje za granice. Ale czy ktoś zdaje sobie sprawę z tego jak piękna jest Polska? W naszym kraju jest naprawdę dużo fajnych i bardzo atrakcyjnych miejsc, które warto zobaczyć. Warto najpierw zwiedzić swój kraj, a potem odwiedzić inne. Jak to mówią: swojego nie znacie a cudze chwalicie. Polska jest naprawdę piękna. I to nie tylko w rejonach gór, Mazur i Morza. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jakie są Fajne miejsca blisko Torunia . Warto zapoznać się z tym tekstem. Szczególnie jest polecany dla osób, które w ogóle jeszcze nigdy nie były w tych rejonach.

Fajne miejsca blisko Torunia

Na pewno każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż w samym Toruniu jak i jego najbliższej okolicy można znaleźć wiele ciekawych obiektów historycznych. Chodzi tutaj  przede wszystkim o zabytki gotyckich: wielkie kościoły miejskie (np. katedra w Chełmży, kościół Mariacki w Chełmnie), oraz ogromna liczba średniowiecznych kościołów wiejskich. Warto wspomnieć, iż na tym obszarze można znaleźć kilka zamków krzyżackich, np. słynny w Golubiu, Zamku Bierzgłowskim czy imponujące ruiny zamku w Radzyniu Chełmińskim.  To bardzo dobra informacja dla miłośników historii. Pałace znajdują się np. w Nawrze, Turznie, Bajerzu, Piątkowie. Bardzo popularną miejscowością znajdującą się blisko Torunia jest oczywiście Ciechocinek. Jest to słynne miejsce uzdrowiskowe.

Należy także wspomnieć, iż ciekawe jest to, iż najbliższe okolice Torunia obejmują tereny położone na obu brzegach Wisły oraz w widłach Drwęcy. To miejsca, które można odwiedzić o każdej porze roku. I może to być nawet krótki wypad poza miasto. Oto lista miejsc, które warto zobaczyć:

  1. Rynek w Toruniu – To piękne miejsce, gdzie można znaleźć stare kamieniczki, kościoły oraz bary i restauracje. To właśnie tutaj można spotkać pomnik Mikołaja Kopernika oraz posmakować oryginalnych toruńskich pierników. Tutaj znajduje się także wieża Ratuszowa oraz słynne Muzeum Okręgowe, które jest najstarszym muzeum w Polsce.
  2. Bulwary – To ciekawe i bardzo popularne miejsce dla turystów. To właśnie tutaj rozciąga się Wisła. Na całej długości średniowiecznych murów.
  3. Planetarium – To największy ośrodek astronomii obserwacyjnej w Polsce i jeden z największych w Europie. Zostało założone w 1945 roku.
  4. Rynek w Grudziądzu – To piękny plac, który ma kształt prostokąta. W Samym jego centrum można znaleźć pomnik Żołnierza Polskiego.
  5. Chełmno – Miasto to jest bardzo piękne, które posiada piękne zabytki renesansu takich jak: Ratusz Chełmiński, Muzeum Ziemi Chełmińskiej. To właśnie tutaj znajduje się słynna ławeczka zakochanych. Nie można usiąść na niej bez symbolicznego pocałunku.
  6. Ciechocinek – To miasto słynie z tego, że znajdują się tam uzdrowiska. Tutaj znajdują się także tężnie, po których spływa woda.