Najważniejsze atrakcje Karpacza

Karpacz jest miastem w województwie Dolnośląskim w powiecie jeleniogórskim. Jest miastem turystycznym, leży u podnóża pasma Karkonoszy w górach Sudetach. Najwyższym punktem w tej części Karkonoszy jest śnieżka znajdująca się 1603 m n.p.m.
Poniżej znajdują się opisy najważniejszych atrakcji turystycznych miasteczka.

Najważniejszym punktem dla zwiedzających Karpacz jest śnieżka, góra zbudowana z granitu i twardych skał. Śnieżka jest doskonałym punktem widokowym, gdzie przy sprzyjającej pogodzie widok rozciąga się nawet na 200 km. Jednak przez większą część roku na śnieżce panują surowe warunki atmosferyczne, z towarzyszącą mgłą.

Następną po śnieżce jednak równie ważną z atrakcji jest Świątynia Wang, która jest unikalnym zabytkiem skandynawskiej architektury. Świątynia jest drewniano-kamiennym kościołkiem. Kościołek nie został zbudowany w Karpaczu a sprowadzony z norweskiej miejscowości za sprawą hrabiny Fryderyki zamieszkałej w Bukowcu. To na jej prośbę Świątynia została darowana Karpaczowi.

Kolejnym pięknym miejscem na mapie Karpacza jest zapora na rzece Łomnicy. Zapora ma swój niepowtarzalny urok z uwagi na koronę i malownicze kaskady. Co roku zapora zachwyca wielu turystów.

Równie zachwycającym miejscem w Karpaczu jest dziki wodospad, położony w w pobliżu dolnej stacji wyciągu liniowego na kopę. Powstał w wyniku spiętrzenia wód rzeki Łomnicy, a jego nazwa nawiązuje do charakteru rzeki.

Karpacz posiada jeszcze wiele atrakcji turystycznych jak muzea, skocznie narciarską, naturalne skały i wiele atrakcji dla dzieci. Rozbudowana jest także baza noclegowa i gastronomiczna.
To urokliwe górskie miasteczko jest warte odwiedzenia o każdej porze roku.

Źródło:
https://www.karpacz.pl/atrakcje
https://www.karpacz.pl/sniezka/at
https://www.karpacz.pl/swiatynia-wang-pl/at
https://www.karpacz.pl/zapora-na-lomnicy-pl/at
https://www.karpacz.pl/dziki-wodospad-pl/at