Co można zobaczyć w Kielcach?

Jak wiadomo Polska jest pięknym krajem i naprawdę mamy się czym pochwalić. Znaleźć w naszym kraju możemy między innymi piękne jeziora, rzeki, góry, wzgórza i wiele innych. Także zabytki i architektura w Polsce są bardzo piękne. Warto zatem zwiedzać kraj i wzdłuż i wszerz. Wiele osób jednak zdecydowanie woli podróżować za granicę. Jednak najpierw powinni poznać co nasze, a potem lecieć do obcego kraju. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić co zobaczyć w Kielcach. Ten tekst jest stworzony szczególnie dla osób, które nigdy nie były w Kielcach. Tutaj zostaną omówione najpopularniejsze zabytki miasta. Być może kogoś zaciekawi tekst i postanowi odwiedzić miasto. Bo naprawdę warto.

Co zobaczyć w Kielcach?

Wiele osób uważa, że Kielce to nudne miasto i w ogóle nie powinno się zwracać na nie uwagę. Jednak to zdecydowanie mylne stwierdzenie. Wszystko dlatego, że każde miasto ma coś do zaoferowania. I to jest fajne. Kielce to miejscowość, która położona jest w województwie Świętokrzyskim. Co warto zobaczyć w tym miejscu? Oto lista najpopularniejszych atrakcji:

  1. Rynek w Kielcach – Tego typu miejsce znajduje się w każdym większym i starszym mieście. To tak zwana starówka. Ta akurat istnieje od połowy XII wieku. W tym miejscu jest dużo sklepów, restauracji. Także można gdzieś odpocząć.
  2. Ulica Sienkiewicza – Jest to najpopularniejsza ulica, którą możemy zobaczyć w Kielcach. Stanowi ona wizytówkę całego miasta. Tutaj znajduje się pomnik Sienkiewicza. Na tej ulicy znajduje się także kościół ekumeniczny, w którym msze mogą odprawiać ewangelicy, katolicy polscy i chrześcijanie wiary ewangelicznej.
  3. Pałac Biskupów Krakowskich – Został on wybudowany w latach 1637-41 To idealne miejsce dla osób, które uwielbiają zabytki i historię.
  4. Kadzielnia – jaskinia w środku Kielc –To nic innego jak regularny Kamieniołom, który funkcjonował jeszcze w latach 60. W tym miejscu został stworzony amfiteatr, który jest w stanie pomieścić aż 5.500 osób.
  5. Park miejski im. Stanisława Staszica – To piękny park, który uważany jest za jeden z najstarszych znajdujących się w Polsce. W tym miejscu można znaleźć posągi głów znanych osób z całego świata.
  6. Pomnik Dzika – Jest on symbolem miasta Kielc.
  7. Muzeum Zabawek – To idealne miejsce dla całych rodzin, a szczególnie dla dzieci. Jakie dziecko nie lubi zabawek? Można w tym miejscu zobaczyć Lalki, samochodziki, kolejki torowe, modele statków oraz poznać ich historię.
  8. Wietrznia – Jest to miejsce idealne dla osób, które kochają przyrodę. Jest to rezerwat, który powstał w 1999 roku.