Co zabrać na wyjazd w góry zimą

Dużo ludzi uwielbia jeździć w góry. Jednak znaczna część z tych osób nie wie lub po prostu nie lubi się na tego typu wypad pakować. Wiele osób po prostu pakuje za dużo ciuchów. Nawet jeśli jadą tylko na kilka dni. Jeśli ktoś wybiera się w zimę to wiadomo, że musi spakować się trochę inaczej niż jakby wyjazd miałby odbyć się w lato. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić co zabrać na wyjazd w góry zimą. Jest to bardzo ważne dla osób, które w ogóle nie mają zielonego pojęcia o tym, co tak naprawdę w górach będzie nam potrzebne. Warto zatem zapoznać się z jego treścią. Być może komuś on pomoże.

Co zabrać na wyjazd w góry zimą

  Pakowanie się w jest zmorą dla wielu osób. Jednak warto wiedzieć, że na krótsze wypady warto spakować się w plecak lub w jakąś małą walizkę. Najlepiej taką, jaka jest uznawana za bagaż podręczny w samolocie. Po co więcej? Trzeba także zastanowić się czy będziemy jechać pociągiem czy samochodem. Jeśli pociągiem to wiadomo, że bagaż musi być jak najmniejszy. Kto to będzie dźwigał? Wiadomo też, że pogoda w górach dość szybko ulega pogorszeniu. Dlatego zdecydowanie warto być przygotowanym na każdą ewentualność. Co zatem zabrać? Oto lista najpotrzebniejszych rzeczy, jakie trzeba zabrać w góry w porze zimowej:

 1. Bielizna Termoaktywna – Jest ona niezbędna, gdyż jej celem jest nic innego jak odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry.
 2. Ubranie termiczne – W tym przypadku chodzi o zatrzymanie ciepła przy ciele. Szczególnie w mroźne dni. Dlatego zdecydowanie warto wybrać dopasowane i oddychające ubrania.
 3. Wełniany sweter – Coś grubego i ciepłego w takie zimne dni trzeba mieć na sobie.
 4. Kurtka wyposażona w odpowiedni laminat – Nie można o niej zapomnieć, gdyż to ona ma nas chronić zarówno od wiatru jak i od deszczu.
 5. Czapka – okrycie głowy także jest ważne,
 6. Rękawiczki – Są szczególnie ważne podczas wspinaczki. Dzięki temu nie odmrozimy sobie palców u rąk.
 7. Buty – warto zaopatrzyć się w trekkingowe. Muszą być zarówno dopasowane do podłoża. Chodzi o odpowiednią przyczepność. Muszą być wygodne i mieścić w sobie także grube skarpety.
 8. Plecak górski
 9. Telefon
 10. Apteczka pierwszej pomocy
 11. Jedzenie i termos z gorącym napojem

Nie każdy wie, ale wyposażenie jest bardzo ważne. Dlatego trzeba się do tego dość odpowiednio przygotować. Ważne, aby mieć niezbędny sprzęt i ubrania. Wtedy będziemy mieli pewność, że wyprawa w góry na pewno będzie należała do udanych. Ubrania muszą być ciepłe. Nikt przecież nie chce się rozchorować na wyjeździe. Jeśli zatem szykujecie się na wyprawę to pzeanalizujcie tą listę i pakujcie się zgodnie z tym co jest w niej napisane.