Gdzie w góry latem z dziećmi

Wiadomo, że każdy chce spędzić swój urlop jak najlepiej. Tak samo rodzice chcą umilić swoim dzieciom wakacje. Dlatego szukają różnych ciekawych miejsc do spędzania z nimi wolnego czasu. Niektórzy wybierają się nad morze, a inni wolą góry. Jednak dużo osób uważa, że góry to nie jest dobre miejsce dla dzieci. Jednak czy mają rację? Tego będzie można dowiedzieć się z niniejszego artykułu. To tutaj zostanie opisane to gdzie w góry latem z dziećmi  można się wybrać. Warto zatem zapoznać się z treścią. Być może kogoś to zainspiruje.

Gdzie w góry latem z dziećmi

 W Polsce jest naprawdę bardzo dużo miejsc w górach, gdzie można odwiedzić z dziećmi. Nie ma znaczenia czy robimy to w zimę czy w lato. O każdej porze roku góry wyglądają przepięknie. No i zawsze jest co robić w górach. Mimo różnych opinii, że nie powinno się zabierać swoich pociech w góry to warto wspomnieć, iż to nie stanowi przeszkody. Wręcz przeciwnie. Warto je tam zabrać. Trzeba pamiętać, aby wybierać szlaki, które są dostosowane do możliwości dzieci czy to młodszych czy starszych. Ludzie wybierają góry ze względu na ich niesamowite widoki, piękną przyrodę i rośliny. Ale nie tylko. Robią to także w celu zdobycia szczytów Wybierając się z dzieckiem w góry trzeba zadbać o to, aby za bardzo się ono nie męczyło i aby nie narzekał przez całą drogę, że go nogi bolą. Warto też zadbać o dodatkowe atrakcje podczas wycieczki, bo nie wszystkie dzieci doceniają magiczny czar gór sam w sobie. Zadajmy sobie zatem pytanie jakie góry warto odwiedzać z dziećmi? Oto lista najpopularniejszych:

  1. Góry Świętokrzyskie – To piękne a zarazem niezbyt wymagające góry, które znajdują się w Polsce. Są także jednymi z najstarszych gór. Podobno właśnie tutaj znaleziono najstarsze ślady dinozaurów. W tym miejscu popularnym pasmem są Łysogóry z najwyższym szczytem Łysicą (612 m n.p.m.) oraz Łysą Górą zwaną też Świętym Krzyżem (594 m n.p.m.). Warto wybrać się na szczyty z dziećmi, ale z racji tego, że trasy są dość trudne to trzeba podzielić je na dwa etapy. Popularny w tym miejscu jest także Bałtowski Kompleks Turystyczny  z parkiem dinozaurów, stworzony na miejscu autentycznych znalezisk tropów prehistorycznych gadów. Natomiast w Chęcinach można zwiedzać Jaskinię Raj, przyległe do niej Centrum Neandertalczyka, Zamek Królewski  oraz Centrum Nauki Leonardo da Vinci.
  2. Góry Stołowe – To piękne góry, które położone są oczywiście w województwie dolnośląskim, niedaleko Kłodzka. Nie każdy wie, ale one świetnie nadają się właśnie na rodzinne wycieczki. Nie są zbyt wysokie, więc dziecko się zbytnio nie zmęczy. Do tego trzeba dodać, iż jest tam wiele fantazyjnych form skalnych, które mogą dostarczać dzieciom naprawdę wiele radości. Jeśli ktoś chce wybrać się w to miejsce z dzieckiem to zdecydowanie należałoby wynająć przewodnika. On zdecydowanie lepiej pokaże wszystko co trzeba zobaczyć i wiedzieć. To on wskaże skały o bardzo ciekawych kształtach, które dość często przypominają ludzi zwierzęta czy przedmioty.
  3. Zakopane – To jest jedno z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych miejscowości w Polsce. Można tutaj znaleźć bardzo interesującą infrastrukturę turystyczną. Z dziećmi można udać się na Krupówki, gdzie czeka na nich wiele atrakcji. Można zaliczyć do nich między innymi: zdjęcie z misiem, przejazdy bryczkami, popularne gry i automaty czy kramy z różnymi, nie zawsze góralskimi, pamiątkami. Można także wjechać na Gubałówkę fajną kolejką linowo- terenową. Jest tu też rynna grawitacyjna, która na pewno spodoba się maluchom. Kolejną atrakcją jest wjazd na Kasprowy Wierch lub na skocznię Wielką Krokiew.