Liechtenstein i jego atrakcje

To miniaturowe państewko położone pomiędzy Austrią i Szwajcarią potrafi pozytywnie zaskoczyć tych, którzy zdecydują się zajrzeć na jego teren. Znajdziemy tu i piękne, typowo alpejskie krajobrazy, jak i malowniczą dolinę Renu. W tym rolniczym państwie prężnie rozwija się gospodarka, zaś mieszkańcy kraju znani są ze swej zamożności i sprzyjających rozwojowi gospodarczemu przepisów podatkowych.

Liechtenstein, kraina gór i dolin, jest alpejskim księstwem, w którym obowiązuje język niemiecki. Stolicą tego liczącego sobie zaledwie 160 kilometrów kwadratowych państwa jest Vaduz, w którym znajduje się piękny zamek – jedna z ciekawszych siedzib książęcych w Europie.
Co powinni wiedzieć na temat tego ciekawego państwa wybierający się tu turyści?

Ci, którzy chcą podziwiać piękne krajobrazy w dolinie Renu, powinni odwiedzić zachodnią część Liechtensteinu. Dolina Renu, która ciągnie się wzdłuż granicy księstwa ze Szwajcarią, ma turystom wiele do zaoferowania. Tu znajduje się Vaduz – stolica państwa i jego główny ośrodek przemysłowy, znany również z pięknych zabytków. W Vaduz można podziwiać i piękny zamek z XVI stulecia, i piękne Muzeum Poczty. Warto odwiedzić również dwie inne placówki muzealne znajdujące się w tym mieście. Jedną z nich jest Muzeum Narodowe, drugą – Muzeum Sztuk Pięknych, w którym można podziwiać ciekawe dzieła sztuki należące do rodziny książęcej.
Ci, którzy od dolinnych klimatów wolą krajobrazy o typowo górskim charakterze, lepiej zrobią odwiedzając wschodnią część księstwa. Tu rządzą Alpy i ich majestatyczne szczyty. W alpejskiej części kraju spotkać można ogromne tereny leśne, a pomiędzy nimi liczne winnice i sady owocowe. Silnie rozwinięta jest tu również hodowla, której sprzyjają rozległe pastwiska.
Na terenie tego alpejskiego księstwa znaleźć można wiele miejscowości atrakcyjnych dla turystów. Oprócz wspominanej już stolicy państwa warto zajrzeć do Schaan, w którym mieści się słynny teatr. Pięknie prezentują się również zabytkowe zamki, umiejętnie wkomponowane w alpejskie krajobrazy. Te szczególnie cenione przez turystów to zamek Gutenberg koło Balzers oraz ruiny zamku w miejscowości Schellenberg.