Europejskie zabytki które warto zobaczyć

Ludzie bardzo chętnie podróżują za granicę. Szczególnie polecane i najczęściej odwiedzane są oczywiście kraje europejskie. Każde Państwo wyróżnia się na tle innych krajów. To dobrze, gdyż oferuje zupełnie inne atrakcje i zabytki. Jednak dużo osób ma dylemat jakie Państwa wybrać oraz jakie zabytki zobaczyć. Jest duży wybór, więc nic dziwnego, że przyprawia to wszystkich o zawroty głowy. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jakie są europejskie zabytki które warto zobaczyć. Warto zapoznać się z treścią, gdyż dzięki temu może ułatwi do co niektórym wybór miejsca.

Europejskie zabytki które warto zobaczyć

 Wiadomo, że w każdym Państwie istnieją podobne zabytki i atrakcje, ale są też oczywiście takie, które sprawiają, że dany kraj staje się bardziej atrakcyjny od pozostałych. Niestety nie jest łatwo wybrać wszystkie zabytki, które powinno się zobaczyć. Każdemu przecież podoba się coś innego. Jednak jeśli chodzi o zabytki, które warto zobaczyć w Europie to zdecydowanie zaliczyć do nich możemy między innymi:

 1. Wieża Eiffla – Jej budowa zaczęła się w roku 1887. Powstała ona z okazji paryskiej wystawy światowej, w setną rocznicę rewolucji francuskiej. Budowla znajduje się w Paryżu we Francji.
 2. Zamek Praski – Zamek ten znajduje się w Czechach, w Pradze. Jest on bardzo popularnym zabytkiem w tym regionie.
 3. Bazylika Świętego Piotra – To chyba jeden z najpopularniejszych zabytków na całym świecie. Znajduje się w Rzymie. Jest chętnie odwiedzana przez wszystkich wiernych. To jeden z największych kościołów na świecie.
 4. Koloseum – Ten zabytek znajduje się w Grecji. To największy amfiteatr Cesarstwa Rzymskiego na świecie. Ma prawie dwa tysiące lat.
 5. Pałac Westminsterski – To także najchętniej odwiedzane miejsce przez turystów w Londynie. Tu znajduje się Izba Parlamentu w Wielkiej Brytanii.
 6. Akropol Ateński – To zabytek znajdujący się w Atenach. To było centrum potężnego starożytnego imperium greckiego.
 7. Most Karola – Jest to piękny most, który znajduje się w Czechach. Jest to najstarszy tak duży kamienny most świata.
 8. Brama Brandenburska – To piękna budowla, która powstała pod koniec XVII wieku. Znajduje się ona w Niemczech, a dokładnie w stolicy czyli Berlinie. Na jej górze znajduje się kwadryga, rzymski dwukołowy wóz, który jest zaprzężony w cztery konie.
 9. Pałac na wodzie – To pałac, który był przeznaczony dla króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jest popularnym zabytkiem w stolicy Polski, czyli w Warszawie.
 10. Tower Bridge – Jest to bardzo znany i często odwiedzany zabytek w Anglii, w Londynie. Powstał on w 1894 roku.
 11. Pałac Schonbrunn – To przepiękny pałac, który znajduje się we Wiedniu w Austrii. Powstał on w XVII-XVIII wieku. Ma piękny barokowy wystrój, który zachwyca.
 12. Pałac Wersalski – Znajduje się on w Wersalu koło Paryża, we Francji. Został on zaprojektowany w XVII wieku.