Jakie są atrakcje w szklarskiej porębie i okolicach?

W Polsce jest naprawdę bardzo dużo pięknych miejscowości, które zdecydowanie warto zobaczyć. Chociażby tylko raz w życiu. Do takich miejscowości zdecydowanie można zaliczyć Szklarską Porębę. Niektórzy uważają, że nie ma tam nic ciekawego do obejrzenia. Ale czy, aby na pewno? Tego będzie można dowiedzieć się z niniejszego artykułu, w którym zostanie omówiona szklarska poręba i okolice. Warto zatem zapoznać się z jego treścią. Być może dla kogoś treść będzie na tyle atrakcyjna, że będzie chciał na własne oczy zobaczyć wszystkie te piękne miejsca, które zostaną wymienione w treści. Może akurat komuś się spodoba.

Szklarska poręba i okolice

Zanim jednak przejdziemy do szczegółów, na początku warto zastanowić się, gdze w ogóle leży Szklarska Poręba. Otóż jest to dość niewielka miejscowość, która jest położona w dolinie rzeki Kamiennej, na Dolnym Śląsku. Dodatkowo atrakcyjne jest to, iż została ulokowana pomiędzy Karkonoszami a Górami Izerskimi, nieopodal granicy z Republiką Czeską. Znajduje się w województwie dolnośląskim, w powiecie karkonoskim. Jest bardzo obleganym miejscem przez turystów i to nie tylko polskich. Warto zatem udać się w to miejsce w wakacje na odpoczynek. Do popularnych miejsc, które warto zobaczyć w tym miejscu można zaliczyć między innymi:

  1.  Spacer ulicami Szklarskiej Poręby – Miasto jest na tyle ciekawe, że warto przejść się po niej pieszo. Można podziwiać piękne widoki i ciekawe miejsca, do których zaliczamy Chatę Walońską. To tutaj możemy znaleźć sale pełne minerałów oraz opowieści o Duchu Gór. Fajnym miejscem jest także dom malarza Wlastimila Hofmana, czyli Wlastimilówka.
  2. Złoty Widok w Szklarskiej Porębie – Jest to jeden z najpiękniejszych widoków w Sudetach. Znajdziemy tutaj piękne panoramy gór. W to miejsce warto udać się całą rodziną, gdyż dodano tam jakiś czas temu dość estetyczne balustrady, leżanki, ławki i stoły. Zatem można odpoczywać.
  3.  Wodospad Szklarski – To idealny widok dla osób, które uwielbiają wodę i wodospady. Nie jest on najwyższy w Karkonoszach, ale przyciąga badzo dużo turystów. Według większości osób jest najbardziej romantycznym wodospadem. Jej kaskady skręcają się spiralnie spadając z wysokości 13 metrów.
  4. Wodospad Kamieńczyka – To również piękny wodospad, który zdecydowanie warto zobaczyć. Jest piękny, zarazem bardzo imponujący. Warto dodać, iż woda potoku Kamieńczyk spada trzema kaskadami z wysokości 27 m. Czyli jest to bardzo wysoki wodospad.
  5. Skałki Trzy Świnki – To skałki znajdujące się w Karkonoszach.