Jak schudnąć na wakacjach?

Za każdym razem wracasz z wakacji cięższy o przynajmniej dwa kilogramy? Tym razem chciałbyś, żeby było inaczej, bo zacząłeś dbać o swój wygląd i zdrowie, tak więc nie zamierzasz tracić wszystkich wypracowanych efektów wyłącznie z powodu urlopu? Jak najbardziej da się to zrobić. Sam możesz przygotować dla siebie prawdziwe wczasy odchudzające. Wystarczy, że przestaniesz się na nich opychać do nieprzytomności, zrezygnujesz ze spożywania nadmiernych ilości alkoholu i przestawisz się na aktywne formy wypoczynku.

Ruch może okazać się dla ciebie prawdziwym zbawieniem. Ludzie bardzo często tyją na wakacjach właśnie z powodu niskiego poziom aktywności fizycznej. Nie spędzaj więc całego urlopu wyłącznie na leżaku. W każdym miejscu znajdziesz okazję do tego, by chociaż przez chwilę intensywniej się poruszać. Możesz nawet po prostu spacerować. Odwiedzając nowy kraj, aż szkoda byłoby ograniczać się wyłącznie do leżenia nad hotelowym basenem i picia kolorowych drinków. Zwiedzaj. Odwiedzaj nowe miejsca na piechotę i spaceruj po okolicach, by jak najlepiej je poznać. Sposobów na zapewnienie sobie dodatkowej porcji ruchu jest naprawdę mnóstwo. Nad morzem możesz po prostu pływać w wodzie lub biegać przy brzegu plaży, a w górach zdobywać kolejne szczyty, spalając w ten sposób olbrzymie ilości kalorii.

Uważaj też na jedzenie. Wczasy odchudzające powinny być wczasami względnie niskokalorycznymi. Oczywiście będąc na wakacjach, na pewno nie będziesz chciał liczyć kalorii i gotować sobie dietetycznych potraw, jednakże nie musisz tego robić, by schudnąć na urlopie. Po prostu się ograniczaj. Kosztuj lokalnych potraw i regionalnych przysmaków, ale nie pochłaniaj olbrzymich ilości każdego dania. Jeżeli wiesz, że przez długi czas będziesz poza swoim ośrodkiem, zawsze zabieraj ze sobą do plecaka jakieś owoce lub inne zdrowe przekąski. Dzięki temu nie dasz się skusić zapachom wydobywającym się z przydrożnych budek. A takie jedzenie sprzedawane na targach bywa niestety wysokokaloryczne.