Jakie są atrakcje turystyczne w Krakowie i okolicy?

Jednym z najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych miejscowości w Polsce jest oczywiście Kraków. Jest to piękne miasto, które co roku odwiedza kilka milionów turystów i to nie tylko z Polski. Kraków słynie z tego, że był drugą stolicą Polski i to przez około 300 lat, tuż przed Warszawą. Warto wspomnieć, iż Kraków jest wręcz wymarzonym kierunkiem dla turystów. Szczególnie takich, którzy uwielbiają zwiedzać zabytki. Niniejszy artykuł ma za zadanie dokładniej przedstawić jakie mają Kraków i okolice atrakcje turystyczne. Jeśli ktoś jeszcze nie był w Krakowie to zdecydowanie powinien zapoznać się z treścią tekstu. To właśnie tutaj zostaną wymienione najpopularniejsze i najczęściej odwiedzane atrakcje turystyczne w okolicy.

Kraków i okolice atrakcje turystyczne

W tym tekście skupimy się na przedstawieniu najpopularniejszych atrakcji turystycznych w Krakowie i okolicach. Do najważniejszych można zaliczyć przede wszystkim:

  1. Ojcowski Park Narodowy – Jest to bardzo interesujące miejsce, szczególnie dla osób, które uwielbiają podziwiać przyrodę. Jest najmniejszym Parkiem Narodowym, który znajduje się w Polsce. Co można w nim zobaczyć? Otóż wiele ciekawych miejsc, między innymi: Jaskinie Łokietka i Jaskinię Ciemną, Bramę Krakowską, Maczugę Herkulesa, Zamki w Pieskowej Skale i Ojcowie.
  2. Dolinki Krakowskie – To idealne miejsce do odpoczynku dla całej rodziny. Pod warunkiem, że uwielbiają przyrodę. Można znaleźć tu różnego rodzaju doliny i potoki.
  3. Kalwaria Zebrzydowska – Jest to miasto, które znajduje się w województwie małopolskim. W tym miejscu znajduje się piękny obraz Matki Boskiej. Bardzo dużo turystów to wierni.
  4. Niepołomice – To królewska rezydencja, która znajduje się w okolicach Krakowa. Często nazywana jest „małym Wawelem”. Tutaj znajduje się przepiękny zamek.
  5. Tarnów – To dość ciekawe miasto w województwie małopolskim, które uznawane jest za renesansową perełkę regionu. Tu można zobaczyć Górę św. Marcina.
  6. Kopalnie Soli w Wieliczce i Bochni – To najpopularniejsze kopalnie znajdujące się w Polsce. Warto tutaj pochodzić podziemnymi korytarzami. W tych miejscach można pochodzić także po różnych komorach, kaplicach i innych doskonale znanym z folderów zakamarkach.
  7. Zamek Tenczyn – To nic innego jak ruiny średniowiecznego Zamku. To idealne miejsce dla osób, które interesują się historią.
  8. Zamek na Wawelu – To jedno z popularniejszych miejsc, które można zwiedzić w Krakowie. Można zwiedzić groby królów jak i Pary Prezydenckiej Rzeczypospolitej Polski.
  9. Muzeum Obozu Auschwitz w Oświęcimiu – To miejsce, które warto zobaczyć. To właśnie tutaj znajdował się niemiecki obóz koncentracyjny w którym zginęło bardzo dużo ludzi podczas II wojny światowej. Warto zwiedzić i oddać cześć pomordowanym ludziom.