Co można zobaczyć w Polańczyku?

Bardzo dużo osób woli spędzać czas zagranicą nic w Polsce. Wszystko dlatego, iż często nie zdają sobie oni w ogóle spawy z tego, jak piękne miejsca można znaleźć w naszym kraju. To co, że mamy szybko zmieniający się klimat, a większość woli jednak ciepłe kraje. Naprawdę warto zwiedzić najpierw całą Polskę wzdłuż i wszerz, a dopiero później decydować się na dalsze podróże.  Nie tylko miasta są piękne, ale także polskie wsie mają dużo do zaoferowania. Wiadomo, że co rejon to słynie z czegoś innego. Każdy na pewno znalazłby coś dla siebie. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić odpowiedź na zagadnienie typu Polańczyk co zobaczyć . Jeśli ktoś jeszcze nie był w tych rejonach, to warto zapoznać się z niniejszym artykułem. Na pewno nikt nie pożałuje.

Polańczyk co zobaczyć

Zanim jednak przejdziemy do omawiania zagadnienia to warto na samym początku przedstawić czym w ogóle jest Polańczyk. Jest to nic innego jak mała wioska, która położona jest w południowo – zachodniej Polsce, a dokładniej w województwie Podkarpackim. Warto dodać, iż posiada ona status uzdrowiska. Należy jeszcze wspomnieć, iż wioska ta znajduje się nad zachodnim brzegiem Jeziora Solińskiego i jest siedzibą władz gminy Solina. Zastanówmy się czy można coś w Polańczyku zobaczyć innego, niż tylko uzdrowisko? Oczywiście, że tak. Oto lista najpopularniejszych atrakcji, które warto zobaczyć:

  1. Zapora w Solinie – Nie każdy wie, ale jest to jedna z największych atrakcji znajdujących się w okolicy. Jest to jednocześnie elektrownia wodna, której nazwa to Zespół Elektrowni Wodnych Solina-Myczkowce.
  2. Jezioro Solińskie – To idealne miejsce dla osób, które cenią sobie odpoczynek i spokój. Warto dodać, iż to jezioro przekracza powierzchnię ponad 20 kilometrów kwadratowych . Jest uznawany za największy zbiornik  w Polsce pod względem pojemności.
  3. Park Linowy „Lemur” – To niezwykła atrakcja dla całej rodziny. Można tutaj miło spędzić czas. Posiada on 5 w pełni zabezpieczonych tras.
  4. Muzeum Kultury Bojków w Myczkowie – Jest to dość młode muzeum, gdyż powstało dopiero w 2013 roku. Można w nim zobaczyć między innymi wszelkie rzeczy związane z życiem i gospodarką dawnych mieszkańców Soliny i okolic.
  5. Amfiteatr – To dość atrakcyjne miejsce, które jest otoczone bardzo bogatą florą. Jest w stanie pomieścić 2000 widzów, z czego 500 to miejsca siedzące. To tutaj w okresie letnim odbywają się różnego rodzaju imprezy plenerowe.
  6. Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości – Zostało ono wybudowane w 1909 roku. W swoim wnętrzu posiada zabytkowy ołtarz z obrazem, który uznawany jest za cudowny. Dodatkowo słynie z pięknej XIX wiecznej dzwonnicy.
  7. Stadnina koni – To idealne miejsce dla dzieci, które chcą nauczyć się jazdy konno. Można tutaj miło spędzić czas.
  8. Ścieżki spacerowe – To atrakcja dla osób, które uwielbiają aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu i spacerować po okolicy.