Wycieczka do Krakowa.

Wycieczki po Polsce.

Polska jest jednym z krajów, które mają naprawdę rozwinięte zaplecze turystyczne. Z uwagi na wyjątkowo rozbudowaną i ciekawą historię oraz wiele obiektów kulturowych możemy zaoferować szeroką ofertę turystyczną, która zachwyci osoby z wielokierunkowymi zainteresowaniami. Jest to świetny kraj dla osób, które kochają weekendowe wycieczki, jednak znajdą się tu także możliwości dla osób, które chcą odpocząć kilka dni dłużej. Wśród najbardziej interesujących miast w Polsce wymienić możemy Kraków – dawna stolica naszego kraju, która zachwyca swoją historią, architekturą oraz panującym w niej pięknem. Dziś zastanowimy się nad tym co trzeba zobaczyć w Krakowie. 

Wyjazd do Krakowa.

Planując weekendowy wyjazd do Krakowa warto dowiedzieć się więcej na temat oferty turystycznej przygotowanej przez to miasto. Jest ono pełne ciekawych zabytków, jednak warto wybrać te, które najlepiej spełnią oczekiwania twoje i twoich towarzyszy podróży. Dziś powiemy wam co trzeba zobaczyć w Krakowie w trakcie kilkudniowej wycieczki tak, aby optymalnie wykorzystać spędzony tam czas. Do najważniejszych miejsc, które odwiedzają wszyscy turyści należą Stary Rynek, który zachwyca historyczną architekturą, a także bogata ofertą gastronomiczną dla miłośników pysznej kuchni. Obowiązkowym punktem wycieczki będzie również Wawel, który słynie z wielu legend, które słyszymy już od najmłodszych lat. W momencie, gdy chcemy odpocząć powinniśmy wybrać się na Bulwary Wiślane, które idealnie sprawdzą się gdy pogoda na dworze rozpieszcza. Warto odwiedzić również Kazimierz, który zachwyca panującym tam klimatem, a także ciekawymi miejscami takimi jak kawiarnie, antykwariaty lub hipsterskie restauracje. Wybierając się na weekend do Krakowa warto zobaczyć również Kopiec Kościuszki, Kopalnie Soli w Wieliczce oraz Podgórze – miejsca te są atrakcyjne pod względem historycznym i estetycznym – według nas najlepiej wybrać się tam w słoneczne, ciepłe dni, aby korzystać z czasu spędzonego na łonie natury.

Jak przygotować się do wyjazdu?

Decydując się na weekend w Krakowie powinniśmy dowiedzieć się więcej na temat parkingów, komunikacji miejskiej oraz wypożyczalni rowerów. Dzięki temu będziecie wiedzieć w jaki sposób najlepiej poruszać się na miejscu, aby jak najłatwiej dotrzeć do wybranych przez Ciebie obiektów. Warto poszukać również wcześniej dobrych restauracji polecanych przez klientów, dzięki temu nie będziesz marnował dużo czasu na szukanie ciekawego miejsca do zjedzenia posiłku i unikniesz rozczarowań gastronomicznych.