Co ciekawego można robić w Trójmieście?

Dużo osób, które podróżuje wybiera miejsca nadmorskie. Szczególnie są to osoby, które kochają morze i to właśnie tam czują się najlepiej. Bardzo popularne w Polsce jest oczywiście Trójmiasto. Jest ono najczęściej odwiedzanym miejscem w Polsce. Co w nim takiego fajnego? Tego będzie można dowiedzieć się z niniejszego artykułu. Dokładnie to będzie opisane co można robić w trójmieście. Jeśli zatem ktoś jeszcze nigdy nie odwiedził tej części Polski to warto, aby przed wizytą zapoznał się z treścią niniejszego artykułu. Tutaj zostanie omówione nawet co warto zobaczyć.

Co można robić w trójmieście?

Zanim jednak przejdziemy do sedna sprawy warto na początku czym w ogóle jest Trójmiasto. Na pewno większość osób wie, że jest to po prostu policentryczny ośrodek metropolitalny, który obejmuje trzy połączone miasta: Gdańsk, Sopot i Gdynię. Znajduje się na północy Polski, w województwie pomorskim. Znajdują się dokładnie nad Zatoką Gdańską. To idealne miasta do spędzenie swojego urlopu jednak nie tylko.  Można w Trójmieście spędzić nawet pełen wrażeń weekend. Dla chcącego nic trudnego.  Jeśli zatem ktoś planuje weekend w Trójmieście, a nie ma w ogóle pomysłu co można i gdzie robić to przedstawiamy kilkanaście naprawdę fajnych atrakcji. Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie i swoich bliskich. Te atrakcje mają za zadanie umilić Wam te chwile, które chcecie spędzić w tej przepięknej nadmorskiej metropolii.  Można tutaj zarówno odpocząć jak  i przeżyć coś naprawdę szalonego. Oto lista kilku ciekawych propozycji na miło spędzony czas w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Zaliczamy do nich:

  1. Trójmiasto z lotu ptaka – Jeśli ktoś nie ma lęku wysokości, to jak najbardziej poleca się skorzystanie z lotu helikopterem czy tez szybowcem nad Zatoką Gdańską. Jest to niezwykłe przeżycie, które każdy zapamięta na długi czas. Będzie można podziwiać wybrzeże, gdański port czy też sopockie molo.
  2. Zdobądź Koronę Starego Gdańska – Co to za korona? Otóż chodzi tutaj o zdobycie 8 najpopularniejszych punktów widokowych znajdujących się w miejscowości Gdańsk. Trzeba zwiedzić: Wieżę Ratusza Głównego Miasta, Wieże Więzienną Muzeum Bursztynu, Wieżę Kościoła św. Katarzyny, Wieżę Bazyliki Mariackiej, Wieżę  Twierdzy Wisłoujście, Wieżę Przyrodników Muzeum Archeologicznego, Górę Gradową – Centrum Hewelianum, Latarnię Morską w Nowym Porcie.
  3. Wzięcie udziału w lekcjach kitesurfingu – Morze to idealne miejsce do nauki tego sportu. Są tutaj naprawdę idealne warunki.
  4. Muzeum II Wojny Światowej – To idealne miejsce dla osób, które uwielbiają historię, szczególnie czasy wojenne.
  5. Gdańska starówka – To jest podobno jedna z piękniejszych starówek w Polsce. Szczególnie warto zobaczyć Ulicę Mariacką. Nie każdy wie, ale dość często uważana za jedną z najpiękniejszych uliczek w Europie
  6. Plaże – Jeśli ktoś uwielbia pływać i opalać się to na pewno są to idealne miejsca dla takich osób. Można się dobrze zrelaksować i odpocząć.
  7. Molo w Sopocie – To najważniejsza miejscówka w Sopocie. Nie można jej ominąć.
  8. Ekstremalny rejs wokół Helu – Czemu ekstremalny? Wszystko dlatego, że odbywa się na łodzi motorowej wokół Półwyspu Helskiego.
  9. Hale Targowe w Gdyni –To bardzo popularne miejsce w Polsce. W tym miejscu znajdziemy dużo hal, gdzie oferowane są naturalne żywności, rodzimi producenci i wiele innych przysmaków.
  10. Przygoda w Escape Roomie – To idealne miejsce dla osób, które kochają rozwiązywać zagadki. Takie osoby, nie mogą tego przegapić.