Bydgoszcz co zwiedzić?

Polska jest naprawdę pięknym krajem, który zdecydowanie warto pozwiedzać. I tutaj nie mówimy tylko o górach, mazurach czy morzu. Jest wiele ciekawych miejscowości, większych i mniejszych, które także mają coś do zaoferowania. Każdy zakątek w Polsce niesie za sobą jakąś historię. Dlatego zamiast od razu wylatywać do ciepłych krajów, warto poznać najpierw nasz piękny kraj. Bo naprawdę warto. Jednym z takich miast, które może nie jest jakoś tak bardzo popularne wśród turystów jest oczywiście Bydgoszcz. W niniejszym artykule zostanie opisane zagadnienie jakim jest Bydgoszcz co zwiedzić? Zatem jeśli ktoś zastanawia się czy warto odwiedzić to miejsce to warto najpierw zapoznać się z treścią tekstu. To tutaj zostaną omówione najpopularniejsze zabytki i atrakcje tego regionu.

Bydgoszcz co zwiedzić?

Zanim jednak przejdziemy do konkretów, warto zastanowić się na początku gdzie znajduje się Bydgoszcz. Otóż jest to miejscowość położona w województwie kujawsko-pomorskim, która jest największym miastem w tym miejscu. Co możemy zobaczyć w niej? Na pewno jest wiele atrakcji typu muzea czy też bardzo zabytkowa architektura, która zachwyca. Do najpopularniejszych zabytków Bydgoszczy można zdecydowanie zaliczyć:

  1. Kanał Bydgoski – Jest to jedna z najciekawszych atrakcji w mieście. To nic innego jak dość wielka, hydrotechniczna myśl, która została podjęta za czasów Królestwa Polskiego. Jednak zrealizowana i w ogóle dopracowana dopiero tuż po I rozbiorze Polski w latach 1773-1774. Jeśli ktoś uwielbia pływać statkiem, to atrakcja jest zdecydowanie dla niego.
  2. Spichrze nad Brdą – Jest on uznawany przez wiele osób za herb miasta. Stanowią nic innego jak logo Bydgoszczy. To budowle bardzo skromne.
  3. Katedra Bydgoska – Jeśli ktoś uwielbia zwiedzać kościoły to miejsce jest idealne dla takiej osoby. Jest zarówno najstarszym kościołem jak i budynkiem, który znajduje się w Bydgoszczy. Została zbudowana w latach 1466 – 1502.
  4. Wyspa Młyńska –  To nic innego jak tak zwane zielone serce Bydgoszczy. Znajduje się ona w samym centrum miasta. Znajdują się tam między innymi: park, aleje starych drzew, duże place trawników, alejki z ławeczkami.
  5. Bydgoski Tramwaj Wodny – To najpopularniejsza atrakcja w Bydgoszczy. Można dzięki niemu podziwiać miasto z innej, równie ciekawej perspektywy.
  6. Exploseum – To nic innego jak dawna i dość tajna pohitlerowska fabryka zbrojeniowa, która stała się najciekawszą atrakcją turystyczną w mieście.
  7. Muzeum mydła i historii brudu – To bardzo ciekawe miejsce. To chyba  jedyne takie muzeum w Europie i unikatowa atrakcja turystyczna Bydgoszczy! Można w tym miejscu poznać między innymi historię higieny, brudu i produkcji mydła oraz dowiedzieć się kim był Plugawy Tomasz Łaziebnik,
  8. Motoarena– To idealne miejsce dla osób, które interesują się żużlem.