Co można zobaczyć w Białowieży?

Polska jest bardzo pięknym i ciekawym miastem. Mimo to nie każde miasto jest tak popularne i chętnie odwiedzane przez obywateli. Wszystko dlatego, że obecnie bardzo popularne stały się podróże w cieplejsze kraje za granice. Pora to zmienić. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić odpowiedź na zagadnienie Białowieża co zobaczyć. Ten tekst jest przeznaczony dla osób, które jeszcze nigdy nie były w Białowieży, a chciałyby zobaczyć coś innego. Warto przeczytać, może akurat kogoś treść zainspiruje i zachęci do wycieczki w to miejsce.

Białowieża co zobaczyć

Zanim jednak przejdziemy do konkretów, warto na początku przedstawić czym jest Białowieża. Otóż jest to wieś, która znajduje się w Polsce, a dokładniej w województwie podlaskim, w gminie Białowieża. Jest to ciekawe miejsce. Polecane głównie osobom, które uwielbiają kontakt z przyrodą. Wiadomo, że Podlasie jest jednym z piękniejszych regionów, jakie znajdują się na terenie naszego kraju. Białowieża jest najczęściej odwiedzanym miejscem w tym rejonie. Oto lista najciekawszych miejsc w Białowieży:

  1. Kompleks Białowieskiego Parku Narodowego – Znajduje się on w miejscu, gdzie kiedyś stał Pałac Carski. Na terenie tego kompleksu można przyjrzeć się dokładniej budowlom związanym z pałacem: domowi marszałkowskiemu, dworkowi gubernatora grodzieńskiego czy domowi Zarządu.
  2. Muzeum Białowieskiego Parku Narodowego – To jest idealne miejsce dla osób, które interesują się historią. Tutaj będzie można poznać historię tych terenów.
  3. Rezerwat Ścisły Białowieskiego Parku Narodowego – To jedna z najważniejszych atrakcji Białowieży. Jeśli ktoś uwielbia faunę i florę to miejsce jest idealne dla niego.
  4. Zagroda pokazowa żubrów – Tutaj znajduje się bardzo dużo żubrów i to w jednym miejscu. Jest to najbardziej znana atrakcja w Białowieży. W końcu z tego ona najbardziej słynie. Żubry są uznawane za największe zwierzęta żyjące w Europie. Warto się im przyjrzeć z bliska.
  5. Cerkiew św. Mikołaja z porcelanowym ikonostasem – To bardzo popularny zabytek architektury sakralnej, który powstał w XIX wieku.
  6. Białowieskie Drezyny – Jest to fajna atrakcja i przeżycie. Z tym, że jest ona napędza siłą rąk turystów. Podróż trwa około 3 godzin i pojazd ten porusza sę po zabytkowej trasie.

Jak widać atrakcji jest naprawdę dużo, więc nikt nie powinien się nudzić. Każdy na pewno znalazłby coś, co by mu odpowiadało. Jeśli ktoś lubi wycieczki rowerowe może sobie taką zrobić i zwiedzać najbliższą okolicę. Wszystko dla zdrowia. Białowieża jest ciekawym miejscem, wartym zobaczenia.