Co powinniśmy zobaczyć będąc w Kazimierzy Dolnym?

Na pewno każdy Polak zdaje sobie sprawę z tego, jak piękny jest nasz kraj. Jednak zdecydowanie bardziej ludzie decydują się na podróżowanie za granice. Wszystko dlatego, że tam są cieplejsze klimaty. W Polsce z tą pogodą jest różnie. Ale przecież w lato możemy pojeździćpo różnych rejonach. Jedni wolą góry, mazury a drudzy wolą zdecydowanie morze. Dlatego na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jedną z bardzo popularnych miejscowości do jakich należy Kazimierz Dolny. W tym tekście będzie opisane dokładnie to co zobaczyć w Kazimierzu Dolnym. Dlatego też jeśli ktoś jeszcze nie ma pomysłu na spędzanie urlopu to zdecydowanie warto, aby zapoznał się z niniejszą treścią. Może akurat coś kogoś zainteresuje.

Co zobaczyć w Kazimierzu Dolnym

Zanim jednak przejdziemy do konkretów, warto przedstawić gdzie w ogóle leży Kazimierz Dolny. Otóż jest to miejscowość, która znajduje się w województwie lubelskim, w powiecie puławskim, nad Wisłą. A konkretnie  w Małopolskim Przełomie Wisły, w zachodniej części Płaskowyżu Nałęczowskiego. Jest to naprawdę urocze miasteczko, które warto zobaczyć, gdyż jest urokliwe. Jest miastem, gdzie często przebywali zarówno artyści jak i turyści. Jak już ktoś zdecyduje się na zwiedzanie tego miejsca, to warto wspomnieć, iż może to zająć około 3 godzin. Co warto zatem zobaczyć w Kazimierzu Dolnym? Oto kilka fajnych i ciekawych atrakcji:

  1. Rynek w Kazimierzu Dolnym – Jest to bardzo ciekawe miejsce, to średniowieczny wybrukowany Rynek. To tutaj znajdują się piękne renesansowe, murowane budynki. W tym miejscu jest bardzo ciekawy klimat, gzie znajduje się kilka restauracji i kawiarni. Rynek jest otoczony kamienicami z trzech stron.
  2. Studnie w Kazimierzu Dolnym – Jest to przepiękna studnia kryta gontem. Pochodzi z XIX wieku. Krąży wokół niej legenda, że kto wypije dużo wody z tej studni, to będzie często bywał w Kazimierzu. Na niej znajduje się ciekawy kran, który jest okraszony kogucikiem. Do dzisiaj jest jednym z symboli Kazimierza Dolnego.
  3. Piękne renesansowe kamienice – To jest ciekawa atrakcja dla osób, które uwielbiają stare budowle. Warto zobaczyć w tym miejscu Kamienice Przybyłowskie (Mikołaja i Krzysztofa) oraz Kamienicę Gdańską. Bardzo ładna jest także gontowa Galeria Lawenda.
  4. Kościół św. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja – Jest to przepiękny kościół, który znajduje się na wzgórzu, poniżej ruin zamku. Wybudowano go w okolicach 1325 roku. To właśnie tutaj można zobaczyć oryginalne, najstarsze zachowane w całości organy w Polsce. Zostały one wykonane koło roku 162,5.
  5. Wzgórze Trzech Krzyży – To właśnie w tym miejscu rozciąga się najbardziej ciekawa panorama na miasto. Wzgórze to znajduje się około 90 metrów ponad poziomem Rynku, na wysokości 190 m n.p.m.