Jakie są góry w miejscowości Szczyrk?

Ludzie uwielbiają podróżować. Szczególnie podczas urlopu. Niektórzy wybierają kraje zagraniczne, a inni wolą zwiedzić najpierw całą Polskę. Co jest najpopularniejsze morze czy góry? W sumie ciężko jest jednoznacznie wybrać. I jedno i drugie miejsce ma przecież swoich zwolenników. Góry są piękne. Jednym z miejsc, które zdecydowanie warto odwiedzić jest oczywiście Szczyrk. A jak jest miejscowość to i są oczywiście góry w szczyrku. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić wszystko co warto wiedzieć o górach w tym miejscu oraz co warto zobaczyć. Dlatego jeśli ktoś jeszcze nie był w tej miejscowości, warto aby się zapoznał z treścią tekstu.

Jakie są góry w Szczyrku?

Zanim jednak przejdziemy do konkretów warto zaznaczyć gdzie w ogóle znajduje się Szczyrk. To miasto, które znajduje się w południowej Polsce, w województwie śląskim, w powiecie bielskim.  Dodatkowo warto wspomnieć, iż miasto słynie z tego, iż ma charakter turystyczno-wypoczynkowy. Czyli  mieszkańcy utrzymują się przeważnie tylko z turystyki. Będąc w Szczyrku jakie góry warto zobaczyć? Oczywiście jest kilka fajnych propozycji, do których można zaliczyć między innymi:

  1. Skrzyczne – Jest to nic innego jak najwyższy szczyt znajdujący się w Beskidzie Śląskim w Polsce. Osiąga 1257 metrów nad poziomem morza. Czyli jest dość wysoki, ale nie najwyższy w Polsce. Można się dostać na niego z centrum miasta, gdzie można spotkać dolną stację kolejki linowej. Jednak zdecydowanie większa satysfakcja jest podczas zdobycia go pieszo. To tylko niespełna 4 kilometrowy spacer w górę.
  2. Małe Skrzyczne – To kolejny szczyt, który warto zdobyć będąc w Szczyrku. Osiąga tylko 1211 metrów nad poziomem morza, czyli jest niewielką górą. Tutaj także można dostać się zarówno za pomocą kolejki jak i oczywiście pieszo. Jeśli zdecydujecie się na pieszą wycieczkę to czeka was 3,5 kilometrowy marsz w górę. Kolejką to zaledwie 1,5 kilometra, które pozostanie do przejścia.
  3. Malinowska Skała – To nic innego jak zwornikowy szczyt, który znajduje się w głównym grzbiecie pasma Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Osiąga tylko 1152 mety nad poziomem morza. Tutaj niestety trzeba iść pieszo, jeśli chcemy zdobyć ten szczyt. Przy ładnej, słonecznej pogodzie można dojrzeć całą Kotlinę Żywiecką wraz z Beskidem Żywieckim.
  4. Grabowa – To szczyt, który jest dłuższy i prawie zupełnie płaski. Na niego też można dostać się tylko idąc pieszo.
  5. Klimczok – To szczyt górski, który znajduje się w północno-wschodniej części Pasma Baraniej Góry w Beskidzie Śląskim. Osiąga tylko 1117 metrów nad poziomem morza.

Jak widać w Szczyrku jest naprawdę sporo szczytów do zdobycia. Na pewno nikt nie będzie się nudził podczas urlopu. Jednak jest to polecane dla osób, które uwielbiają aktywnie spędzać czas.