Co zabrać do Portugalii?

Bardzo dużo ludzi decyduje się na podróżowanie do ciepłych krajów. Może się tak dziać dlatego, że pogoda w Polsce jest zmienna. Jest inny klimat niż na przykład we Włoszech, Francji czy Hiszpanii. A jak to wygląda w Portugalii? Tego będzie można dowiedzieć się z niniejszego artykułu. To tutaj zostanie opisane także to co zabrac do Portugalii. To na pewno przyda się osobom, które w najbliższym czasie właśnie szykują się do odwiedzenia tego pięknego Państwa. Warto zapoznać się zatem z jego treścią.

Co zabrać do Portugalii?

  Jeśli komuś marzy się wizyta właśnie w Portugalii to ta osoba zdecydowanie powinna wiedzieć co trzeba zabrać w podróż. Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego też dużo ludzi bierze dużo niepotrzebnych rzeczy. Warto wspomnieć, iż jest to kraj, o którym marzy bardzo dużo osób, aby w nim odpocząć i go pozwiedzać. Można znaleźć tutaj nie tylko wspaniałe krajobrazy, ale także piękną pogodę, piaszczyste plaże, smaczne wino oraz  światowej klasy zabytki. Dlatego jak najbardziej warto odwiedzić Portugalię. Każdy znajdzie w tym miejscu coś dla siebie. Co zatem należy zabrać? Oto list rzeczy, które zdecydowanie powinny znaleźć się w naszym bagażu. Z racji tego, że jest to gorący kraj warto pamiętać o:

  •  okularach przeciwsłonecznych – Są one potrzebne, zwłaszcza, że Portugalia to dość słoneczny i gorący kraj. Są one zatem potrzebne niezależnie od pory roku.
  • kapelusz lub czapkę – Na pewno nie należy zapomnieć o osłonięciu głowy. Przede wszystkim jego celem jest ochrona przed wysoką temperaturą.
  •  krem z filtrem – To idealny kosmetyk dla osób, które uwielbiają przez długi czas leżeć na słońcu i opalać się. Wiadomo też, że portugalskie słońce potrafi mocno przypiec.
  • chusta lub ręcznik na plażę –  Są one potrzebne do tego, aby można było się na nim położyć. Szczególnie potrzebne w Portugalii, gdyż plaże są piaszczyste.
  • karta EKUZ –  Każdy, kto wyjeżdża za granicę powinien zaoptrzyć się w  Europejską Kartą Ubezpieczenia Zdrowotnego. Nigdy przecież nie wiadomo, czy nie zachorujemy na coś lub nie ulegniemy wypadkowi. Posiadając taką kartę  leczenie finansowane jest przez NFZ.
  • zwiewne ciuchy – W racji tego, że Portugalia to gorący kraj warto zaopatrzyć się w ubiór odpowiedni do pogody.
  • wygodna bielizna
  • lekki kardigan lub bluza

Jak wiadomo to co spakujemy zależy w dużej mierze od nas, ale także od pory roku i pogody jaka panuje w danym kraju. Czasami lepiej wziąć więcej niż mniej ale też nie ma co przesadzać. Przecież wiadomo, że nie weźmiemy dużej walizki jak wyjazd ma trwać tylko 3 dni.