Jakie są atrakcje w Borach Tucholskich?

Najczęściej wybieranymi miejscami do spędzania urlopu są albo góry albo morze. Jednak warto zaznaczyć, iż w naszym kraju jest naprawdę dużo innych, równie ciekawych miejsc, które warto zobaczyć. Chociaż raz w życiu. Do takich miejsc zdecydowanie można zaliczyć Bory Tucholskie. Na pewno każdy słyszał o tej nazwie, ale nie każdy wie gdzie się znajduje to miejsce. Tego będzie można dowiedzieć się z niniejszego artykułu, gdzie będą opisane atrakcje bory tucholskie. Warto zapoznać się z treścią, gdyż może kogoś ona zainspiruje i zachęci do odwiedzenie Borów Tucholskich.

Atrakcje bory tucholskie

Warto na samym początku zaznaczyć, iż Bory Tucholskie to naprawdę bardzo piękne miejsce, które znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim i pomorskim. Jego charakterystyczną cechą jest bardzo duża obecność borów sosnowych na terenie całej Polski. Czy ktoś w ogóle wie, dlaczego ludzie decydują się na zwiedzanie Borów? Pewnie tak, ale nie każdy. Otóż popularnym celem jest Park Narodowy, spokój, piękne widoki, odpoczynek, możliwość zbierania grzybów, wycieczki rowerowe, jeziora oraz różne atrakcje dla rodzin z dziećmi. Jeśli chodzi o atrakcje to najpopularniejszymi oczywiście są:

  1. Wieża widokowa Trzebciny – atrakcja turystyczna Borów Tucholskich – To idealne miejsce dla osób, które uwielbiają podziwiać widoki. Jest ona otwarta przez cały dzień i całą noc, a wstęp na nią jest oczywiście bezpłatny.
  2. Leśne ścieżki przyrodnicze – Jelenia Wyspa, Jeziorka Kozie, Woziwoda – To wymarzone miejsce dla osób, które uwielbiają spacerować.
  3. Park Narodowy Bory Tucholskie – To najpopularniejsza i najczęściej odwiedzana atrakcja w tym rejonie. Wędrując po Parku warto skupić swoją uwagę na takie piękne i wyjątkowe miejsca jak: Punkt widokowy Struga Siedmiu Jezior, Jezioro Kacze Oko, Jezioro Krasne, Punkt widokowy na skarpie nad Jeziorem Charzykowskim, Ścieżka wokół jeziora lobeliowego Wielkie Gacno, Miasto Chojnice, Czersk i Tuchola.
  4. Dąb Bartek – Jest to piękne i bardzo stare drzewo, który ma już ponad 600 lat.
  5. Jezioro Kacze Oko – W tym miejscu znajdują się drewniane pomosty.
  6. Rzeki Brda i Wda – To idealne miejsca na relaks i odpoczynek.

Jak widać Bory Tucholskie są bardzo ciekawym miejscem do zwiedzania. Każdy znajdzie coś dla siebie. Można tutaj i odpocząć i podziwiać przepiękne kajobrazy. Naprawdę warto odwiedzić te rejony. Szczególnie Park Narodowy, gdzie można podziwiać piękną faunę i florę. W tego typu miejscach warto robić zdjęcia. Będzie z tego przepiękna pamiątka, którą będzie można później pochwalić się znajomym.