Jędrzejów czeka na turystów

Na terenie województwa świętokrzyskiego nudzić się nie można, a miejsc, którym w czasie wycieczki po tej części kraju warto poświęcić nieco więcej uwagi, jest wiele. Wśród tych miast, które przyciągają gości zarówno swą historią, jak i ciekawymi zabytkami, miejsce bardzo ważne zajmuje Jędrzejów. Jakie atrakcje turystyczne czekają tu na zwiedzających? Którym zabytkom znane przewodniki poświęcają najwięcej uwagi?

Jędrzejów to jedno z najbardziej znanych i najchętniej odwiedzanych przez turystów miejscowości w województwie świętokrzyskim. Nie powinno to nikogo dziwić. Świetne zagospodarowanie sprawia, że goście mogą tu bez większych problemów znaleźć tanie noclegi, a szeroka oferta turystyczna pozwala każdemu turyście spędzić tu wolny czas w taki sposób, jaki dana osoba uzna za najbardziej atrakcyjny. Co można robić w tym mieście?
Jedną z najważniejszych atrakcji na terenie Jędrzejowa jest unikalna kolekcja zegarów. Aby ją zobaczyć, należy odwiedzić Muzeum im. Przypkowskich. Urządzone w jednej z kamienic przy rynku, jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych województwa świętokrzyskiego. W muzeum tym można oglądać około 600 zegarów i innych urządzeń, które dawniej wykorzystywano do mierzenia czasu. W kolekcji Felicjana Przypkowskiego znalazły się również zegary sprowadzone z odległej Japonii, które stanowią nie lada gratkę dla miłośników zegarów. Innym zabytkiem, o którym tak chętnie piszą przewodniki po regionie świętokrzyskim, jest znajdujące się w Jędrzejowie opactwo. Jest to najstarsze cysterskie opactwo na ziemiach polskich, które może się pochwalić tak cennymi perełkami dawnej architektury, jak późnoromański kościół św. Wojciecha. Kościół ten znany jest przede wszystkim jako miejsce pochówku Wincentego Kadłubka, zatem turyści i miłośnicy historii bardzo chętnie poświęcają swój czas tej budowli.

Cenne zabytki i ciekawe atrakcje turystyczne sprawiają, że turyści coraz chętniej zaglądają na teren Jędrzejowa. W zaplanowaniu wycieczki po mieście i jego najbliższej okolicy pomaga też fakt, iż nie brak tu miejsc, w których można znaleźć tanie noclegi w dogodnych warunkach. Dzięki temu region świętokrzyski staje się dla turystów coraz bardziej atrakcyjnym kierunkiem wypraw, a jego zabytki są coraz lepiej znane.