Gdzie jechać na sanki w górach?

Bardzo dużo ludzi uwielbia wypad w góry. Czy to w sezonie letnim czy zimowym. W każdym można podziwiać przepiękne widoki. Jednak chyba najwięcej atrakcji jest w zimę. Szczególnie jeśli chodzi o góry. Niektórzy wybierają jazdę na nartach a inni wolą coś innego. Ale czy ktoś bierze pod uwagę, że można w takich miejscach jeździć także na sankach? Jeśli nie to warto zapoznać się z treścią niniejszego artykułu. To właśnie tutaj zostaną opisane najpopularniejsze miejsca, gdzie na sanki w góry można się wybrać. Dlatego jeśli ktoś szuka atrakcji dla swoich dzieci, to zdecydowanie powinien zapoznać się z treścią artykułu. Może komuś przypadną do gustu wymienione miejsca.

Gdzie na sanki w góry?

 Wiadomo, że ludzie uciekają w góry jak tylko pojawi się śnieg, nawet ten pierwszy. Zima to najlepszy czas na spędzanie go w górach. Jest zdecydowanie więcej możliwości. Jednak z wyjazdem najlepiej poczekać, aż śniegu będzie zdecydowanie więcej. Wtedy będą idealne warunki do uprawy sportów zimowych. Jeśli chodzi o sanki to zdecydowanie bardziej cieszą się one popularnością wśród najmłodszych turystów. To popularna forma aktywnego spędzania czasu w górach. Dlatego warto z niej korzystać jak najczęściej. Dzieci będą na pewno zadowolone. Sanki gwarantują bardzo dużo różnych wrażeń. Nawet jeśli chodzi o zimowy wypoczynek. Sanki są dobrym pomysłem na kulig.

Na pewno każda miejscowość znajdująca się w górach, czy to większa czy mniejsza daje bardzo dużo możliwości. Jednak istnieje kilka naprawdę popularnych miejsc, w których warto być. Oto lista najpopularniejszych miejsc w górach na sanki:

  1. Beskidy Śląskie : W tych górach możemy wyróżnić kilka najpopularniejszych miejsc, gdzie zdecydowanie warto jeździć na sankach:

– Równica w Ustroniu,

– Zimowy plac zabaw w Wiśle,

– Przełęcz Kubalonka w Istebnej,

– Skrzyczne w Szczyrku,

– Szyndzielnia i Klimczok w Bielsku- Białej.

  1. Tatry :

 Rusinowa Polana

– Góra saneczkowa na Równi Krupowej w Zakopanem,

– Góra saneczkowa na Gubałówce,

– Góra saneczkowa na oślej łączce pod Lipkami przy ulicy Stolarczyka w Zakopanem,

–  Kalatówki w Zakopanem,

– Droga pod Reglami.

  1. Bieszczady:

–  Polanka do jazdy na sankach w Weremieniu,

– Chatka Puchatka – trasa dla bardziej zaawansowanych turystów.

4. Dolny Śląsk :

Saneczkowa góra przy ulicy Myśliwskiej 13 w Karpaczu,

Spalona i Schronisko Jagodna w Górach Bystrzyckich.

Saneczkowa góra przy ulicy Myśliwskiej 13