Ciekawe miejsce na weekend w Polsce

Jak każdy na pewno wie ludzie coraz chętniej gdzieś wyjeżdżają. Robią to albo w lato gdy mają dwutygodniowe urlopy, albo po prostu wypierają krótkie wypady na weekend. Jest wiele możliwości. Jeśli chodzi o miejsca, gdzie ludzie najchętniej jeżdżą to w sumie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdy jeździ gdzie lubi. Jedni wybierają morze, a inni góry. To już jest sprawa indywidualna. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jakie są ciekawe miejsce na weekend w Polsce. To jest tekst szczególnie dla takich osób, które nie mają pomysłu na wyjazd. Dlatego warto, aby się zapoznały z treścią. Być może trafi się coś co ich zaciekawi i zdecydują się na wyjazd właśnie w te miejsca.

Ciekawe miejsce na weekend w Polsce

Nie każdy może zdaje sobie z tego sprawę, ale Polska jest naprawdę pięknym krajem, z bardzo ciekawymi krajobrazami i architekturą. Warto ją zwiedzać wzdłuż i wszerz. Dużo osób woli latać za granicę. Jednak jak to się mówi cudze chwalicie, a swego nie znacie. I to jest oczywiście prawda. Nasz kraj nie ma się czego powstydzić. Oto lista najciekawszych miejsc, jakie zdecydowanie warto odwiedzić mieszkając w Polsce:

  1. Toruń – Jest to piękne miasto, które znajduje się w województwie kujawsko-pomorskim. Co warto zobaczyć w tym mieście? Oczywiście starówka. Jest ona bardzo piękna, z ciekawymi budowlami. To na niej możemy spotkać pomnik znanego Mikołaja Kopernika oraz posmakować oryginalnych toruńskich pierników. Ponadto warto udać się na bulwary, który ciągną się wzdłuż rzeki Wisły. Szczególnie w nocy jest tam bardzo pięknie, gdyż most jest oświetlony. Każdy w tym mieście znajdzie coś interesującego dla siebie.
  2. Zakopane – Jest to najpopularniejsze miasto, zaraz po Krakowie, które leży w województwie małopolskim. To idealne miasto na spędzanie weekendu. Można tutaj naprawdę dużo zwiedzić. Najpopularniejsza jest oczywiście starówka zwana Krupówkami. Warto także udać się na skocznię Wielką Krokiew czy nawet wjechać kolejką na Gubałówkę. Tutaj nie ma nudy. Na pewno każdy znajdzie coś także dla siebie.
  3. Ponidzie – Jest to miejsce, które uznawane jest za najpiękniejszą krainę znajdującą się na południu Polski. Czym się ona charakteryzuje? Otóż posiada liczne malownicze pagórki, falujące po horyzont mozaiki pól uprawnych i lessowe wąwozy.
  4. Pieniny – To góry, które znajdują się w województwie małopolskim. Góry są bardzo popularne i najbardziej oblegane przez turystów w sezonie letnim. Jeśli ktoś uwielbia zdobywać szczyty to poleca się zdobycie Wąwozu Homole, Trzech Koron i Sokolicy.
  5. Gdańsk – To jedno z najpopularniejszych nadmorskich miast, które znajduje się w województwie pomorskim. Miasto także słynie z pięknej starówki i ciekawej architektury.