Litwa dla ciekawych: Kłajpeda

Kłajpeda jest jednym z najciekawszych miast na Litwie, a wycieczki po jej terenie mogą się dla każdego z nas stać wspaniałą przygodą. Jakie atrakcje czekają tu na gości? Dla kogo wczasy w rejonie tego kurortu mogą się okazać idealną propozycją?

Kłajpeda to popularny kurort, który – ze względu na swe położenie – jest coraz bardziej atrakcyjnym miejscem wypoczynku dla wielu osób. Wielkim walorem tej miejscowości jest jej położenie nad Zalewem Kurońskim, dzięki czemu chętnie zaglądają tu miłośnicy plażowania oraz kąpieli i sportów wodnych. Nie brak tu również ciekawych zabytków, dzięki którym każdy z nas może się w prosty i ciekawy sposób zapoznać z długą, sięgającą czasów średniowiecza, historią tego miasta. Jakimi skarbami może nas tu oczarować Litwa? Kto spędza wczasy w rejonie Kłajpedy, ten koniecznie powinien wybrać się na spacer po tutejszej starówce. Urzeka ona swym charakterem oraz pięknymi budowlami, którym warto poświęcić nieco więcej uwagi. Nie brak tu pięknych domów mieszczańskich, które do dziś urzekają swym reprezentacyjnym charakterem. Na Starym Mieście można też zobaczyć tak ciekawe obiekty, jak gmach teatru miejskiego oraz zabudowania uniwersytetu. Czeka tu również tak piękny zakątek, jakim jest ogród botaniczny – niezwykły skrawek miasta, idealny dla miłośników przyrody oraz spacerów w przepięknej scenerii.

Kłajpeda to piękne miasto, z którego Litwa z pewnością może być dumna. Wycieczki po tym portowym mieście będą dla każdego z nas wspaniałą przygodą oraz szansą na zapoznanie się z cennymi zabytkami. To również szansa na wypoczynek w pięknej scenerii oraz na spędzenie czasu w malowniczej scenerii.