Jakie są ciekawe miejsca w okolicach Przemyśla?

Jak każdy na pewno zdaje sobie sprawę, w Polsce jest bardzo dużo ciekawych miejscowości, które warto odwiedzić. W każdym z szesnastu województw jest coś interesującego do obejrzenia. Wiadomo, że każdy region ma swoje zwyczaje, potrawy i inne rzeczy, które warto poznać. I to nie tylko chodzi o góry czy morze. Bardzo popularną miejscowością jest Przemyśl. Jednak wiele osób w dalszym ciągu uważa, że nie ma tam nic ciekawego do zobaczenia. Czy tak jest? Tego będzie można dowiedzieć się z niniejszego artykułu. A dokładnie będą opisane ciekawe miejsca okolice Przemyśla. Ten tekst przyda się osobom, które chciałyby odwiedzić te okolice, ale w ogóle nie wiedzą czego można się tam spodziewać. Być może zdarzy się tak, że kogoś tekst zainspiruje i zachęci do odwiedzin Przemyśla i okolic.

Ciekawe miejsca okolice Przemyśla

Nie każdy wie, ale wbrew pozorom Przemyśl jest bardzo ciekawą miejscowością, która ma dość sporo do zaoferowania dla swoich turystów. Dlatego jak najbardziej warto go odwiedzić. To idealne miejsce na wypad na kilka dni z rodziną.  Jakie są najciekawsze miejsca w Przemyślu i okolicach? Oto najpopularniejsze z nich:

  1. Zamek w Krasiczynie – Jest to bardzo piękny zabytek, który zdecydowanie warto zobaczyć. To idealne miejsce dla miłośników historii. Dla wielu jest to najpiękniejsza rezydencja szlachecka w Polsce. Posiada on bardzo efektowną bryłę z dość wymownym programem artystycznym.
  2. Forty twierdzy Przemyśl – Jest to idealne miejsce dla osób, które interesują się historią, a szczególnie tematyką wojen. Tego nie można przegapić. Powstała ona na chwilę przed upadkiem Monarchii Austro-Węgierskiej. To warto wiedzieć. Jej budowa rozpoczęła się w latach 50. XIX wieku i trwała około 25 lat. Składała się ona aż z 17 fortów.
  3. Arboretum w Bolestraszycach – Nie każdy wie, ale jest to po prostu dość spora przestrzeń, w której uprawia się między innymi drzewa i krzewy. A wszystko to w celach naukowych i hodowlanych . Zostało ono założone w 1975 roku.  Warto dodać, iż obejmuje on także część dawnego majątku ziemskiego z zachowanym dworkiem, w którym dziś działa Muzeum Przyrodnicze.
  4. Cerkiew greckokatolicka w Chotyńcu – To idealne miejsce dla osób, które uwielbiają zwiedzać świątynie. Warto dodać, iż to miejsce zostało wpisane na listę dziedzictwa UNESCO. To piękna drewniana budowla. Najprawdopodobniej powstała  ona w pierwszej połowie XVII wieku.
  5. Kalwaria Pacławska – Ne każdy wie, ale na kompleks, obok świątyni, składają się także między innym zabudowania klasztoru franciszkanów, dom pielgrzyma a także oczywiście kalwaria, czyli zespół kaplic symbolizujących stacje Męki Pańskiej.