Co można zwiedzić w trójmieście?

Ludzie kochają wodę, a szczególnie jeśli chodzi o morza czy jeziora. Dlatego tak często decydują się oni na spędzanie urlopu właśnie w nadmorskich miejscowościach. To właśnie w nich można odpocząć i najbardziej się zrelaksować. Większość jednak decyduje się na wyjazd za granicę na wakacje. Jednak zdecydowanie warto spędzić ten czas z rodziną nad naszym polskim morzem. Najpopularniejszym miejscem, gdzie z roku na rok jest coraz więcej turystów jest Trójmiasto. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić co można zwiedzić w trójmieście. Warto się zapoznać z jego treścią. Szczególnie polecany jest osobom, które jeszcze nigdy nie były w tych rejonach. Na pewno każdy znajdzie coś co go zainteresuje.

Co można zwiedzić w trójmieście?

Jak wiadomo Trójmiasto to metropolia, która łączy ze sobą trzy miasta: Gdańsk, Sopot i Gdynię. Znajdują się one w północnej Polsce, a dokładniej w województwie pomorskim. Jeśli jednak chodzi o najpopularniejsze zabytki w tych miastach to zdecydowanie można zaliczyć do nich między innymi:

  1. Gdańsk – Jest to piękne miasto, uznawane za jedno z najstarszych w Polsce. Jest tutaj niepowtarzalny klimat, szczególnie jeśli chodzi o Główne miasto. Można odwiedzić tutaj takie miejsca jak:

– Ratusz Głównego Miasta,

– Brama Żuraw,

– Fontanna Neptuna,

– Dwór Artusa,

– Bazylika Mariacka,

– Brama Złota,

– ulica Mariacka ( najpopularniejsza ulica w Gdańsku)

– XVIII wieczny Park Oliwski,

– Plaża,

– Muzea ( Bursztynu, Morskie, Narodowe, Gdańska, II wojny światowej).

  1. Gdynia – To piękne i nowoczesne miasto, które kiedyś było wsią rybacką. Tutaj najpopularniejszymi zabytkami są:

– Drewniane Molo,

– Klif Orłowski,

– Skwer Kościuszki,

– Muzea ( Emigracji, Gdyni, Marynarki Wojennej, Motoryzacji),

-Okręt wojskowy “Błyskawica”

  1. Sopot – To miasto, które według niektórych nigdy nie śpi. Tutaj zawsze tętni życiem. Atrakcjami są:

– ulica bohaterów Monte Cassino,

– Deptak – Monciak,

– Molo – najdłuższe nad Morzem Bałtyckim,

– Muzea ( Figur wojskowych),

– Sopocka Galeria Sztuki,

– Krzywy Dom,

– Opera Leśna,

– Aquapark w Sopocie.

Jak widać atrakcji jest naprawdę dużo. Jeśli jednak chcemy odpoczywać na plaży to musimy pamiętać, że w sezonie letnim jest tam naprawdę tłoczno. Warto zatem rezerwować sobie noclegi z wyprzedzeniem. Może i nie są tanimi miastami, ale warto je zwiedzić. Każde miasto słynie z czegoś innego i wyróżnia się na tle innych. A to jest właśnie najważniejsze. Każdy ma swoich zwolenników. Jedni wolą Sopot, inni Gdańsk. I to jest dobre. Każdy znajduje odpowiednie miejsca dla siebie.