Słowacja i jej atrakcje: Rajec

Należy do tych miejscowości, dzięki którym Słowacja stała się turystycznym rajem dla wielu Polaków. Rajec to nie tylko ważny ośrodek turystyczny, ale i wspaniałe kąpielisko mineralne. To ono jest ważnym celem wycieczki dla tych, którzy chcą połączyć poznawanie piękna Słowacji z wypoczynkiem oraz zabiegami, mogącymi poprawić formę oraz ogólny stan zdrowia. Czym zatem może oczarować Rajec?

Rajec to przede wszystkim jedno z najsłynniejszych kąpielisk mineralnych, jakimi może się pochwalić Słowacja. Wycieczki oraz dłuższe pobyty mają zazwyczaj na celu właśnie pobyt na tutejszych basenach. Są one doskonale przystosowane do potrzeb wymagających gości, gwarantują też udany wypoczynek oraz doskonałą zabawę. Rajec to również miasto pełne atrakcji. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po jego terenie?

W gronie miejskich zabytków wyróżnia się ratusz, będący ciekawym przykładem architektury z XVI wieku. W jego pobliżu można ujrzeć też wiele ciekawych kamienic, które przyciągają pięknymi elewacjami oraz historycznym charakterem. Każda z nich może zaintrygować tych turystów, dla których Słowacja to przede wszystkim wspaniałe rynki miejskie i kamienice należące do zamożnych mieszczan. Rajec znany jest też z ciekawej placówki muzealnej. To Muzeum Miejskie, które w ciekawy i kompleksowy sposób przybliża dzieje miasta oraz jego okolicy. Z pewnością warto zapoznać się z tymi eksponatami, które zostały zaprezentowane w jego murach. W gronie zabytków sakralnych wyróżnia się z kolei kościół św. Wacława, utrzymany w stylu gotyckim. Kościół ten powstał w XV wieku, i mimo licznych akcentów związanych ze sztuką baroku do dziś cieszy się wielkim uznaniem w oczach miłośników sztuki wieków średnich.

Rajec to ważny ośrodek turystyczny. Podobnie jak cała Słowacja, tak i to miasto przyciąga bardzo dobrym zagospodarowaniem turystycznym. Ci, którym marzą się wycieczki po tym mieście oraz jego najbliższej okolicy, bez problemu znajdą tu noclegi w umiarkowanych cenach. Sprawnie działająca komunikacja oraz spora liczna publikacji na temat okolicznych atrakcji są z kolei czynnikami, dzięki którym wyprawy krajoznawcze w rejonie miasta są łatwe do zaplanowania. Z pewnością warto odbyć taką podróż i przekonać się, jak pięknym krajem jest Słowacja – kraj znany z historycznych miast oraz modnych kąpielisk, w gronie których Rajec zajmuje tak ważną pozycję.