Gdzie jechać zimą w góry?

Nie od dzisiaj wiadomo, że ludzie kochają góry. Czy to latem czy zimą. Zawsze można podziwiać piękne widoki. Dlatego też coraz więcej ludzi decyduje się na spędzanie urlopu czy ferii właśnie w górach. Wiadomo, że nie każdy musi je kochać. Takie osoby mają do tego prawo. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić odpowiedź na zagadnienie: góry zimą gdzie jechać. To właśnie w tym artykule zostaną opisane różne ciekawe miejsca, które warto zobaczyć. Może akurat zdarzy się tak, że osoba, która nigdy dotąd nie interesowała się  podróżami w góry, po przeczytaniu tekstu zechcą odwiedzić któreś z miejsc.

Góry zimą gdzie jechać

Jeśli chodzi o góry, to można powiedzieć, że są one najpopularniejszym miejscem, który jest zwiedzany przez turystów. Można zauważyć, że z roku na rok jest coraz więcej zwiedzających. Przez co można zobaczyć bardzo duże kolejki na szczytach. Popularnymi górami są oczywiście Tatry. To tam jest najwięcej osób. Szczególnie Zakopane jest oblegane i to nawet bardzo. Jeśli zatem ktoś chce zwiedzać góry to musi pamiętać, aby rezerwować sobie noclegi odpowiednio wcześniej. Niektórzy jeżdżą zimą, ponieważ zależy im na zjeżdżaniu na nartach. Jednak nie tylko to można robić w górach zimą. Inni wolą próbować kąpieli w wodach termalnych, a jeszcze inni zdobywać górskie szczyty. Każdy znajdzie atrakcje, które są dla niego odpowiednie. Góry są dobre, szczególnie dla osób, które cenią sobie ciszę i spokój. Jeśli chodzi o góry, gdzie można jechać zimą to do najpopularniejszych miejsc jeśli chodzi o szczyty, można zaliczyć oczywiście:

  1. Koziarz – To szczyt, który znajduje się w Beskidzie Sądeckim. Jego wysokość wynosi zaledwie  943 m n.p.m. więc nie jest wysokim szczytem. Znajduje się on w paśmie Radziejowej. Na jego wierzchołku został wzniesiony punkt widokowy. Wchodząc na niego możemy podziwiać przepiękne panoramy gór. Nie jest on skomplikowanym szczytem do zdobycia, więc każdy sobie z pewnością poradzi.
  2. Mogielica  –  To szczyt, który znajduje się w Beskidzie Wyspowym. Jego wysokość wynosi  1170 m n.p.m. Jest ona położona w okolicach Rabki-Zdrój i Limanowej. Warto dodać, iż jest ona uznawana za najwyższy i jeden z najpiękniejszych wzniesień Beskidu Wyspowego.
  3. Babia Góra – To szczyt, który znajduje się w Beskidzie Żywieckim. Jego wysokość wynosi 1725 m n.p.m. Nie każdy wie, dlatego warto wspomnieć, iż jest ona najwyższym poza tatrzańskim szczytem w Polsce. Ponadto jest uznawana za jedną z najbardziej niebezpiecznych gór, które znajdują się w Polsce.
  4. Czerwone Wierchy – To góry znajdujące się w Tatrach.  A dokładniej w zachodnich.  Leżą one nad trzema dolinami: Cichą, Kościeliską i Doliną Bystrej.  W ich skład można zaliczyć aż 4 szczyty. Oto one: Kopa Kondracka (2 005 m n.p.m.), Małołączniak (2096 m n.p.m.), Krzesanica (2 122 m n.p.m.) i Ciemniak (2 096 m n.p.m.). Warto dodać, iż nie są to jakoś bardzo skomplikowane szczyty.
  5. Giewont – To szczyt znajdujący się w Tatrach Zachodnich, którego wysokość wynosi 1894 m.n.p.m. Jest położony w całości w Polsce. Jest dość niebezpieczną górą, szczególnie przez to, że na jego szczycie znajduje się metalowy krzyż.

A jakie miejscowości warto odwiedzić?  Oczywiście zaliczyć do nich możemy Zakopane, Wisłę, Szczyrk, Muszynę, Karpacz, Szklarską Porębę i inne. Warto wybierać miejsca, które nie są aż tak bardzo zatłoczone przez turystów